| HiMyNameIsK a întrebat:

Hey, am o problema. In toamna incep clasa a 9-a. Pana acum am locuit cu bunicii pentru ca parintii mei au locuri de munca in alt oras, alt judet si veneau sa vada in fiecare weekend. Am intrat la un liceu bun in orasul unde locuiesc parintii mei si problema e ca nu cunosc pe nimeni si n-am niciun prieten cu care pot iesii. Vorba aia :" Singura printre straini". Cum as putea sa-mi fac cat mai multi prieteni in prima zi de scoala? Tin sa mentionez ca sunt destul de timida cu strainii, si chiar habar n-am cum sa-i abordez. Mama mea va veni cu mine in prima zi ca sa ma ajute sa-mi gasesc clasa insa niste prieteni mi-au spus ca s-ar putea sa fiu luata in ras de elevii mai mari :/.

3 răspunsuri:
| Floricikmov a răspuns:

Nu conteaza tu trebuie sa tii capul sus si sa nu tii cont de ce spun alti. Si ce conteaza daca mama ta va fi cu tine, iti va fi alaturi alta data vei vrea sa o ai alaturi dar nu va mai fi posibil. Si daca vrei sa-ti faci prietenii trebuie sa fii draguta si sa nu le reprosezi nimic din prima zi, sau sa incepi sa-i barfesti pe la spate cum se spune. Doar lasa ca totul sa vina de la sine cu timpul o sa te imprietenesti cu toti si mai sunt persoane timide nu te gandi ca esti singura. Te-am pupat sper ca ti-am fost de ajutor :*

| Floricikmov a răspuns:

Nu conteaza ce spun ceilalti conteaza ca mama ta este langa tine, alta data o sa-ti amintesti ca ii prima zi de liceu a fost alaturi de tine. Si daca vrei sa-ti faci prietenii foarte repede fi draguta cu toti nu te uita cu rautate la ei doar pentru ca ti se par mai ciudati, tu doar zambeste. Si stai linistita nu esti singura care este timida, sa stii ca timiditatea nu este un defect si niciodata nu va fi. Sper ca ti-am fost de ajutor. Te pup :*

| HiMyNameIsK explică:

Nu am nicio problema ca e mama langa mine rolling on the floor). Ba din contra, ma bucur foarte mult ca va fi alaturi de mine