| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Am o problema...Luni cand eu am lipsit de la scoala diriginta le-a dat colegilor o fisa pentru scoala altfel sa o semneze parintii.Prietena mea cea mai buna a luat fisa pentru mine ca sa mi-o dea.Problema e ca cica au rupt-o pisicile ei straight face iar acum eu nu mai am fisa si chiar nu stiu ce sa-i zic dirigintei.
Ea spune sa-i zic ca e vina mea si ca eu am pierdut-o,sa-mi dea alta fisa.Dar sincer nu mi se pare corect pentru ca este vina ei,si nu a mea.
Ea zice ca daca ii spun dirigintei adevarul o sa-i faca ei scandal.
Ce as putea sa fac? Nu vreau sa am eu probleme, dar nici sa ma cert cu prietena mea.Mai ales ca diriginta noastra e foarte severa si tipa la noi din orice.

6 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Dacă nu au semnat fişa prietenei tale, poţi să o iei şi să o tragi la xerox.

| darrio2007 a răspuns:

Daca spune asa, te-a mintit.Nici nu ti-a luat-o.Sa ti-o dea pe a ei si o copiezi.

| Biby a răspuns:

As vrea sa pot face asta, dar au semnat fisa deja pentru ca astazi trebuie sa o dam.

| AndreeaaD a răspuns:

Hai ca nu e asa mare chestie... tuturor ni s-a intamplat sa pierdem macar o data ceva ce ni s-a dat la scoala. Oricat de severa e diriga ta va intelege.happy Oricum nu are de aleslaughing.Si pana la urma sa recunoastem e vina prietenei tale.Si-a asumat ceva si trebuia sa aiba grija dar stai calma nu o sa moara nimeni din asta.Te duci frumos la diriginta, ii ceri scuze si ii ceri o alta fisa si ii promiti ca maine vei veni cu ea semnata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Targeo la xerox ce naiba doar nu e personalizata

| 1aprilie a răspuns:

Atunci încearcă sa o faci tu la calculator dupa acel model.Său cerei dirigintei alta ce poate să-ţi facă?