| pusitaaaa20000 a întrebat:

Hey,am o problema.
Maine seara trebuia sa plec cu mama mea undeva sa dormim cu cortul iar a doua zi sa facem gratar pentru ca este ziua ei.Tot maine seara trebuia sa ma intalnesc cu prietenul meu nu ne-am vazut de mult si tot am asteptat sa ne vedem.Eu am luat deja decizia sa nu plec cu mama mea si sa ma intalnesc cu prietenul meu.Cu el ma vad foarte rar si plus de asta ma gandeam sa-i fac ceva surpriza mamei mele cand se intoarce acasa.
Credeti ca am luat o decizie buna? big grin big grin big grin sad

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il inviti si pe el la un gratar...asa nu vei supara pe nimeni

| pusitaaaa20000 explică (pentru mona):

Problema este ca mama mea nu il place deloc pe prietenul meu.

| mona a răspuns (pentru pusitaaaa20000):

Inteleg dar poate sa faca si ea o exceptie si sa se prefaca ca-l place macar de ziua ei

| pusitaaaa20000 explică (pentru mona):

Nu nu cred asta nici nu vrea sa auda... chiar nu stiu ce sa fac.
Noi ne intalnim pe ascuns.
Ma omoara chestia asta nu stiu ce sa fac.
Vreau sa fiu si langa ea dar vreau sa fiu si langa el!

| mona a răspuns (pentru pusitaaaa20000):

Pai atunci vorbeste cu prietenul tau si te va intelege, acum ca nu va vedeti no fi foc...recuperati data viitoare

| valentingb a răspuns:

O data pe saptamana e mai des decat o data pe an, nu?
Ar insemna mult pentru mama ta sa fii acolo in singura zi importanta pentru ea. Mai gandeste-te, iubitul sigur ar intelege.

| andru10best a răspuns:

Eu as fi stat cu mama. O data pe an este ziua ei.

| claudica2703 a răspuns:

Eu zic sa ii ceri parerea mamei tale pentru ca e o zi importanta pentru ea si oricat de important ar fi pentru tine, degeaba daca mama ta se supara. Sincer te inteleg perfect, daca as fi in locul tau si eu as prefera sa stau cu prietenul meu. Ideea e ca e de 1000 de ori mai rau daca se supara mama pe tine (stiu cum face mama cand e suparata, nu vorbeste cu mine o saptamana) tongue. discuta cu ea si cu prietenul tau sa vezi care e cea mai potrivita alegere. poate te poti vedea cu prietenul tau maine in timpul zilei, inainte sa pleci cu mama ta. sper ca te-am ajuatwinking

| pusitaaaa20000 explică:

Am uitat sa mentionez ca noi nu ne putem vedeam decat in weekend.Este tot timpul plecat (din oras) si nu ne putem vedea decat 1 pe saptamana in weekend!