| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am o problema si speram ca ma puteti ajuta! Am fost impreuna cu un baiat de la scoala; au intervenit niste probleme si i le-am spus dirigintei care a aflat de baiatul cu care am fost! LA sfarsitul anului, diriginta le-a spus parintilor:ei au fost suparati, dar nu stiua ca in timpul acela eu mai eram cu unul! Diriginta a aflat si de celalalt! Acum suntem in vacanta:dar in fiecare zi ma gandesc ca daca cumva diriga se intalneste cu unul din parinti si le zice!? stau cu teama-n suflet! SAu la inceputul anului daca le zice? ce o sa ma fac? ai meisunt putin cam severi in ceea ce priveste o relatiecryingcryingva rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Căpșuuu a răspuns:

Da pana la urma ce o intereseaza pe diriga ta ce faci u in viata ta personala? daca ai un iubit nu e problema ei.si in primul rand chestiA ASTA NICI MAKR NU tine de scoala.chiar urasc cand profesorii sau dirigintiii se baga in viata personala a elevului...asta e chiar nesimtire din partea lor! chiar daca parintii tai sunt mai severi incearca sa le explici cum merge relatia ca poate il iubesti cu adv.eu stiu? dar nu trebuie sa se bage diriga ta. chiar nu e treaba ei, asa ne facea si noua fetelor diriga "am vazut ca va km fug ochii dupa baieti"X-(. si care e problema ei pana la urma? suntem fete, neam maturizat, e logik la varsta asta sati plac de un baiat, doamnece diriginte!

2 răspunsuri:
| Lyss . a răspuns:

Cred ca diriginta are probleme mai importante pe cap decat sa le spuna parintilor tai dupa trei luni de zile ca tu ai prieten. Asta nu e legat de scoala, deci nu e problema dirigintei. Poate ca daca te-a intrebat, a vrut sa se apropie de tine si sa comunice cu tine. Poate parintii au intrebat si ea doar le-a spus, dar nu mi se pare normal ce a facut. Sper exemplu, noi eram foarte apropiati de diriginta noastra si inca suntem. Cand avem chef sa iesim undeva o sunam si mergem impreuna si mi se pare chiar okai. La banchet baietii au fumat de fata cu dansa si nu i-a parat, din contra, le-a spus parintilor ca am fost foarte cuminti si ca nu se astepta *nu a fost asa*. Cand am iesit intr-o zi cu totii, ii povesteam unei colege niste chestii despre prietenul meu, iar diriginta a auzit. Mi-a dat sfaturi si a spus ca e fericita pentru noi, ca amandoi suntem elevi buni.
Acum depinde si de diriginta, dar repet. Nu e problema dirigintei. Nu tine de scoala. Si iti garantez, nu tine ea minte trei luni de zile asta, sa le spuna parintilor in prima zi de scoala cand e stresul cel mai mare.
Asa ca stai linistita!
Dar daca totusi le spune, deci ma indoiesc, explica-le situatia. Spune-le ca e un copil bun, respectuos si care merita toate laudele din lume. Spune-le ca tii la el si poate vor intelege.
Bafta!

| SickOfWriting a răspuns:

Cat urasc dirirgintele de genu care iti spun ca te ajuta daca-i spui problema ta si dupa aia afla toata cancelaria si parintzi de ce s-a intamplatstraight face. Totusi nu cred ca ea cand se va intalni cu parinti tai le va spune, probabil se vor saluta si vor merge mai departe.Si dupa vacanta cu siguranta va uita.