| oOdeeaA a întrebat:

Hey! Am probleme cu acneea. Am fost la dermatolog si am primit tratament. Mi-a trecut dar nu de tot iar acum a revenit.Help! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,oOdeeaA!
Si eu am aceeasi problema.
De la magazinele de farmacie veterinara i-ati Mibazon cu vreo 20 lei-e unguent(crema).
Si Zynerit(de la farmacii normale) este OK, doar ca iti rideaza dupa un anumit timp fata!
Poti sa de duci si la magazine naturaliste.
Si de alimentatie depinde:nu manca prea condimentat, mananca ceapa ca sa iti curete sangele(apoi i-ati guma)s.a.m.d.
happy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Recidivează dacă ești în perioada adolescentină!
După 18-20 de ani, va rămâne o amintire.
Pa, pa.

| IoanaStefania a răspuns:

In primul rand, trebuie o igiena stricta. si nu trebuie umblat cu mainile pe fata, e chiar recomandat sa nu se atinga deloc fata, pentru ca pe maini sunt cei mai multi microbi. iti recomand si un lapte demachiant de la CLAS, cu migdale dulci si gabenele, de folosit dimineata si seara. trebuie sa renunti la tot ce contine cofeina si menta! Altii recomanda produsele Dermogent, sau Revitol Acnezine. In nici un caz produse magice de la Avon, Oriflame, Vichy sau altele.
fundA?

| Ramona3766 a răspuns:

Am avut un coleg cu aceeasi problema. Orice tratamente facea, acneea revenea. A incercat si un tratament injectabil...intereseaza-te si de optiunea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru apreciere!happy

| MALINA_3816 a răspuns:

nu te astepta sa iti treaca dintr-odata...va dura ceva timp. mergi din nou la dermatolog si continua sa te iei tratament. depinde de tenul tau. nu orice iti face bine asa ca te sfatuiesc sa nu iei la intamplare creme sau alte chestii. trebuie oricum voita.