| Smiiilee a întrebat:

Hey! Am pus mai multe intrebari de genu asta pe TPU dar tot nu m`am lamurit. Vreauu sa imi spuna cineva sigur. Filologia este greaa? Eu vreau sa intru in televiziune gen prezentator tv sau jurnalist. Colegii ma sperie si imi tot spun ca imi voi smulge parul din cap, daca intru la filo si cred ca mananca cam mult rahat. Voi ce zice-ti lamuriti-ma va roog! FUNDAA!

2 răspunsuri:
| Laura0 a răspuns:

Nu^^...deci la filologie. faci limbi straine..plus romana. fara obiecte de real..cum ar fi mate chimie fizica..asa plus ca daca tu vrei sa intrii in televiziune poti urmari profilul asta, nu mai apleca urechea la ce zice lumea pentru ca majoritatea fac misto, urmeaza-ti visele, asta vrei sa faci? fa-o!

| PiratulJeck a răspuns:

La filo cel mai greu e latina, probabil in generala nu ai facut si la liceu o sa ai si teza dar in rest e mai relaxant decat la celelalte unde faci fizica mate si chimie mult si pe filo faci dar asa ce e mai usor.