| robyroby a întrebat:

Hey. Am si eu o intrebare. Cat de mult conteaza pentru voi daca baiatul cu care stati ( pentru fete ) sau fata cu care stati ( pentru baieti) are bani sau nu? Atata timp cat se poarta ok, iti face mici atentii ( gestul conteaza ). Ce ziceti? Conteaza daca el / ea este bogat / a? Pentru mine nu conteaza. Prietena mea are un venit destul de modest / familie, insa o iubesc asa cum este, pentru ca este a mea si pentru ca se comporta foarte bine. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| undercovergirl a răspuns:

Salut!
Nu toti gandesc la fel ca tine, mai ales de cand cu criza happy
Este foarte frumos din partea ta sa gandesti asa, sincer esti unul dintre putinii si chestia asta este de admirat.
Din pacate sentimentele tin cont de bani, daca nu ai nu mai exista iubire, este foarte greu sa gasesti " iubirea adevarata" care trece peste orice obstacol.
Independent de vointa noastra, sa zicem - si aici dau doar un exemplu - de unde stii ca prietena ta care are o conditie materiala modesta nu are o relatie cu tine doar pentru bani?
Multi asa ar gandii ...rude, prieteni, colegi, cunoscuti, toti ar gandii la fel, sigur fata aia sta cu el pentru bani.
Important este sa nu ne lasam influentati de gandirea lor negativista. Atata timp cat iti transmite dragoste si intelegere eu zic sa fiti fericiti si indiferent de ce s-ar intampla sa continui sa gandesti la fel. happy

15 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Nu conteaza neaparat Banii, dar... uneori conteaza si astiabatting eyelashes

Important e sa ma iubeasca love struck si sa ma inteleaga happy

| VladyCristian a răspuns:

Bravo tie! Banii nu conteaza deloc! O iubire nu se bazeaza pe bani ci pe sentimente, iar sentimentele nu pot fi cumparate cu toti banii din lume happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii nu conteaza, la o fata conteaza cu totul si cu totul altceva.

| LNK a răspuns:

Nu conteaza. De fapt, nu doar banii conteaza. Atata timp cat esti sigur/a ca te iubeste, restul nu conteaza. De asta se cheama Iubire, pentru ca se bazeaza pe iubire, nu pe bani. Personal, ii detest pe acel fel de oameni care se prefac ca iubesc doar pentru a castiga ceva. Iubirea e mai presus de bani. Banii sunt doar ceva care cat de repede vin, la fel de repede se duc. Dar iubirea poate rezista mult timp.

| pms a răspuns:

Pentru mine, cel putin, nu conteaza banii. Insa am norocul sa fi dat peste un baiat care tine atat de mult la mine incat uita de notiunea banului [ cateodata chiar ma enerveaza ca face cinste de prea multe ori ]. Nu mi-ar pasa daca ar fi sau nu bogat, atata timp cat este acelasi caracter.

| yellowalien a răspuns:

Niciodata nu am avut inclinatii materialiste. Deci nu, nu conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu banii.Plac un baiat care eu credeam ca este bogat si ca are vile si chestii din astea si eram foarte nemultumita, dupa aceea am aflat ca nu este bogat ci din contra este obisnuit.Mai bine asa cum e acum:frumos destept si amuzant

| yanny`s a răspuns:

Eu una apreciez persoana, nu banii care stau in buzunarul eiwinking

| Emeraude a răspuns:

Daca macar unul dintre parteneri are o situatie materiala oarecum favorabila si il poate sprijini intr-o masura decenta si pe celalalt, fara a face compromisuri, si pentru a evita eventualele dispute pe bani (de ex, iesiti la un restaurant si nu aveti niciunul bani destui sa platiti...va poate tine dragostea loc de card de credit?happy ), atunci nu vad ce impediment ar consta asta. Cel putin, pentru mine nu conteaza... daca s-ar pune problema, as prefera sa am o bucata de paine uscata pe care s-o impart cu cel pe care il iubesc si asta mi-ar tine foame, decat sa-mi petrec zilele nefericite cu un om fata de care nu simt nimic. E drept ca in zilele noastre si banii au un rol important, dar nu traim ca sa facem bani, ci facem bani ca sa traim!winking succes si sa te bucuri in continuare de prietena ta!

| Razvan a răspuns:

Nu conteaza prea mult.Sunt lucruri mai importante decat astawinking

| Ana-Maria94 a răspuns:

Ptr mine una nu conteaza banii. daca exista intelegere, afectiune, sinceritate reciproca normal, atunci totul este perfect.

| mrsolo a răspuns:

Da odata ce te iubeste si o iubesti nu mai conteaza partea financiara, parerea mea!

| legallyblonde a răspuns:

Pentru mine conteaza destul de mult, pentru ca sunt materialista si superficiala. Nu m-as putea indragosti de un baiat care, de exemplu, se imbraca aiurea pentru ca nu are bani, sau caruia trebuie sa ii platesc eu consumatia de fiecare data cand iesim in oras ori cand ma scoate in oras sa ma duca in vreun parc, pe o banca. Mi se pare aiurea. Bine, eu sunt si pretentiosa si stiu ca nu ar trebui sa judec oamenii in functie de cum se imbraca sau de grosimea portofelului, pentru ca de multe ori astfel de oameni sunt chiar minunati daca ajungi sa ii cunosti. Doar ca eu am alte idealuri.

| Mădălina_2296 a răspuns:

PE mine banii chiar nu ma intereseaza.il iubesc pentru ceea ce este si cum se poarta si pentru ca ma iubeste.

Poate fi ea criza crizelor financiare...banii nu aduc fericirea.

M a d U

| gigiro a răspuns:

E normal asa, sa nu conteze. Daca familia are bani, e meritul familiei nu al tanarului(tinerei). Se poate intampla in viata ca si cei bogati sa saraceasca(mai rar ce-i drept), dar se intampla. Ce credeti ca partenerul care a fost sarac trebuie sa-l paraseasca pe cel aflat la necaz (acum el este bogatul familiei) Problema e mai complicata cand o astfel de pereche locuieste la familia bogata, aparand tot felul de discutii(daca locuiesc cu parintii saraci, nu-i nici o problema)