| miha<3 a întrebat:

Hey! am si eu o intrebare...deci e un baiat ffff dragut cu un an mai mare ca mine.si imi cam place de el.am rugat o prietena sa faca rost de id-ul lui... dar mi-a mai placut de unu din prietenii lui si nu prea mi-a iesit deloc si acum mi-e cam frica sa nu se intimple la fel si cu el ce ziceti cum sa fac sa iasa bine? nu as vrea sa stie cine sunt dar nu am cun sa il cunosc altfel este cam ciudat, m-am gindit sa imi fac alt id pentru a vorbi cu el ca sa nu afle cumva de la prietenul lui si sa ii spuna cine stie ce minciuni de mine va rog dati-mi un sfat! ce ziceti cum sa procedez?

4 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Mai intai hotaraste-te pe cine vrei cu adevarat, alege cu cap, sa-ti usurezi munca pe mai departe si o sa stii ce ai de facut.

| alexalex07 a răspuns:

Pai trebuie sa fi si u mai intzepata si sa te bagi-n seama si chestia cu id nici gand intocmai cereil vb cu un prieten de-al lui si ( succes)winking :*

| Wicca a răspuns:

Crede-ma ca este de o mie de ori mai bine sa ii spui din start cine esti decat sa te ascunzi, pentru ca atunci cand va afla te va considera ipocrita, si crede-ma ca va durea mai tare decat daca te-ar " respinge " de prima data din cauza prietenului sau, desi nu cred ca prietenul lui ii va spune ceva rau despre tine. Important este sa fii tu insati si sa ai incredere in tine. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa vrei sa te ascunzi daca il placi. uite, am invatat ca nu trebuie sa ratezi nimic, dar nici sa te alsi prea dusa de val. incearca sa iesi in evidenta, vezi ce-i place, unde merge si fa asa incat sa fii si tu pe acolo si sa intrii in discutie. daca nu, imprieteneste-te cu unul din amicii lui sau vreo prietena a lui. e mai usor asa. bafta!