| bebee_1638 a întrebat:

Hey! Am si eu o pb. Prietena mea ce mai buna sa criza din cauza ca mama mea nu m-a lsat sa dorm la ea. Acum nu mai vb cu mine si imi face tot felul de fete si imi spune tot felul de lucruri. parca a si uitat ca am fost cele mai bune prietene. Ce sa fac? Pentru ca pe mine chiar ma doare chestile astea.

Răspuns Câştigător
| Mandy a răspuns:

Sa stii ca ceva nu e bine in aceasta relatie.Lasa-i un offline pe mes, sau zii in realitate, ca daca ti-e o prietena adevarata, va intelege.In plus, chiar nu e vina ta.Mama ta are tot dreptul sa nu te lase, deci, prin urmare, nu are motive de suparare. Daca tot se crizeaza, incearca sa o ignori, fiindca daca ai sa te rogi de ea, te va luja drept un catelus de companie.Arata-i ca ai si tu o personalitate, si nu trebuie calcata in picioare de cineva ca ea.
sper sa te ajute happy

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doamnee pai ce prietena e ea daca se supara din cauza unui lucru atat de maruntoh go on expliaca-i ca nu te lasa mama ta ca ai vrea, dar ea nu te lasa, daca chair iti e prietena va intelegewinking

| RoRoxana a răspuns:

Asta nu-i prietena!winking
Trebuie sa-i explici ca nu e vina ta si ca tu chiar ai fi vrut sa dormi la ea, insa mama ta nu a fost de acord. Tu nu ai nicio vina la urma urmei si fiind bf ar trebui sa inteleaga lucrurile astea pentru ca poate si ea a fost pusa in situatii de genu. Daca isi dorea asa de mult sa dormi la ea putea discuta ea cu mama ta sa se convinga singura. Daca va continua tot asa...mai bine las-o baltawinking. Asta nu e prietenie:*.

[ Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată!]

Te pup:*

| *~naty~* a răspuns:

Daca ei nu-i pasa inseamna ca nu ti-a fost cea mai buna prietena ci doar tu, prefate ca nici tie nu-ti pasa chiar daca acolo undeva in inima ta ai resentimente. poate ca eqa o sasi ceara scuze si osasi dea seama ca a gresit facand o criza bana pentru o noapte de petrecut la ea

| Anakatsu a răspuns:

Sa te duci la scoala

| Adda0a0 a răspuns:

In primul rand daca nu poate intelege aceasta situatie inseamna ca nu iti este prietena cu adevarat...
cele mai bune prietene se sustin si cauta impreuna solutii nu se supara si nu mai vorbesc dintr-o prostie ii poti explica si ei asta spunandu`i cat de mult tii la ea... iar daca ea nu se schimba si nu intelege inseamna ca nu iti e prietena si nu merita atentia ta