| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Hey am si eu o "problema" cu un baiat.El este foarte atent cu mine daca am nevoi de ceva ma ajuta,se uita foarte dar foarte des la mine,la convins pe tatăl meu sa imi cumpere ceva,tine cont de părerea mea, de doi ani de zile de comporta asa dar din cate stiu nu ma place.(din cate stiu)... oare dc e asa afectuos cu mine daca nu ma place? El e un tip mai fitos greu ii intri "sub piele".Voi pleca cu el la mare cum as putea sa ma comport ca sa ii arat si eu ca imi pasa de el? Ca eu mereu par indiferenta.

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Intre a fi atent cu tine, la nevoile tale si a fi afectuos cu tine, este o mare diferenta.La varsta ta ar trebui sa stii diferenta!
Apoi, ce este neclar, in ce "calitate" pleci cu el la mare? Daca la 24 de ani, pleci cu cineva la mare, in cazul tau, sigur este o legatura(daca nu de rudenie), mai apropiata.Ai dedus ca nu "te place",dar mergi IMPREUNA cu el,la mare.ori sunteti impreuna,ca un cuplu,ori ca simpli prieteni,care vor sta in camere separate?
Daca esti indiferenta,inseamna ca nu simti nimic pentru el. Daca doar "pari indiferenta",inseamna ca nu vrei sa-i arati ca tii la el? Hotaraste-te!
Daca tii la el si tot mergeti impreuna la mare,incearca sa fii mai tandra, arata-i prin gesturi ceea ce simti pentru el si poate si el n-o sa mai fie asa "fitos".Ce naiba, sunteti amandoi maturi, va dati seama cat de cat ce este intre voi, ce sentimente aveti unul pentru altul.Asa ca, purtati-va ca niste adulti!
Vacanta placuta si fiti mai deschisi la minte, daca inima va spune cate ceva!