| MoRtY a întrebat:

Hey! am si eu o problema.Deci a inceput asa:
Sambata seara am fost intr-un club, iar noi am rezervat ultima masa, si anume cea de langa boxecrying, iar acum aud un,, iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii". C and am ajuns acasa se auzea mai accentuat iar acum parca m-a mai lasat. Dar ma deranjaza. Nu mai stiu ce sa fac!sad aud in pungastraight face. ma puteti ajuta? fundastraight face

Răspuns Câştigător
| Cosmy_9069 a răspuns:

Pai in primul rand te pot ajuta cu un sfat, cand mai mergi in club[ sau la oricare alta petrecere ] nu sta chiar langa boxe, asa iti poate afecta auzul. Si in privinta problemei tale, ti-as recomanda sa mergi la ORL, la o clinica privata. Acolo iti vei face un control si cei de acolo iti vor spune daca ai patit intradeva ceva sau nu. Nu iti cumpara tu medicamente sau alte solutii, iti vor da ei ceva potrivit daca vor considera ca ai vreo problema.batting eyelasheswinkinghappy:; SpEr Ca TE-aM AjUtAT! Bye- Bye! wavewavewave:*:*:-d

6 răspunsuri:
| Anne24 a răspuns:

Poi cu timpul cred ca va disparea acest sunet pe care il auzi...

daca nu, cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor happy

succes big grin

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la ORL. Trauma a fost prea mare pentru urechea ta. Trebuia ca in maxim 24 de ore sa treci peste efectele adverse. Daca nu s-a intamplat inca, e posibil sa ai probleme cu urechea.

| aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa1212 a răspuns:

Sfatul meu? du-te de urgenta la medic!

| NoCharachter a răspuns:

Mergi la ORL si fa-ti un consult al timpanului. Poate fi o problema grava.

| DeeDee a răspuns:

Iti pierzi auzul din cauza zgomotelor mult prea puternice la care a fost supusa urechea ta. Apropoierea de boxe a fost o lovitura mult prea puternica. Du-te la doctorul ORL-ist si vezi ce s-a intamplat. Intre timp, evita sunetele puternice si daca obisnuiesti sa asculti muzica la casti, nu mai face asta.

| oneversace a răspuns:

Cat de nebun-ă poti fii sa stai chiar langa subwoofer laughing frate la cei 500w pe bass intr-o incapere iti poti pierde auz-ul instantaneu... si problema se rezolva daca stai intr-un loc linistit fara zgomote