| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am si eu o problema.hmm
as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta cumva.sunt disperata.deci sa incepem.
Hm de 3 luni de zile sunt indragostita, iubesc traiesc aproape un vis. dar un vis care de vreo 2 saptamani un cosmar a devenit.Deci am fost impreuna cu un baiat din scoala mea. avem relatie la distanta. ne vedeam numai la scoala. dar in fiecare zi totul devea si mai strans intre noi. A venit vacanta nu am mai avut atat de mult contact stiind ca el vrea sa tinem distanta pentru ca. ii este greu sa aleaga intre mine si celelalte fete care vor sa fie impreuna cu el. Am acceptat m-a ranit. spunandu-mi cu toate astea ca ma iubeste ca nu vrea sa ies din viata lui.am incercat sa ma indepartez. dar. acum 1 saptamana.si.a facut o prietena. m-am gandit ok.acum imi dau seama ca-l pierd.trebuie sa fac ceva.am inceput sa reiau contactul.sa-i dezvalui totul. bun a mers. s-a ´´inmuiat´´ laughing. a inceput sa scrie iarasa.sa-mi spuna ca el este mereu langa mine si asa.chiar sa nu. i mai ofere prietenei lui atentie. buun. m-a invitat sa dorm la el.am acceptat. a fost o seara de vis.
dupa accea mi-a spus ca el stie acum ca suntem perfecti ca stie ca ma iubeste. dar nu poate sa se desparta de prietena lui ca o sa-l urasca...
dar incearca cumva sa o faca.
hmm sunt un pic disperata. a inceput scoala acum ne vedem in fiecare zi.ma saruta simt ca innebunesc.am de fiecare data fluturi in stomac. e ca un drog.cand nu-l vad sunt deprimata.nu stiu ce se intampla cu mine. e asta iubirea cea adevarata?
credeti ca ma va alege pe mine? ce pareri aveti?
multumesc mult big grin

8 răspunsuri:
| deea_5854 a răspuns:

Sincer daca va iubity amandoi si reciproc atuci daca ii va spune acelei fete ca nu o iubeste ca el pe tine te iubeste ar intelege daca il iubeste cu adevarat o sa il lase sa fie fericit alaturi de tine nu de ea asa ca incearca. Incercarea moarte nu are succes

| Rosemarie a răspuns:

Nu, nu este iubirea cea adevarata pentru ca daca ar fi persoana potrivita, cea cu care merita sa iti petreci tot restul vieti ar trebui ca el sa stie cu adevarat ce vrea, adica pe tine.
Daca el variaza intre doua prieteneoh go on hm.in ochii lui esti doar o papusa din care poate sa faca tot ce vrea el si are impresia ca daca iti sopteste un"te iubesc" la ureche ii cazi in genunchi.
Ar trebui sa porti o discutie cu el si sa-i spui direct "ori ea, ori eu!"
Daca incepe cu lucruri de genul ca nu poate sa o paraseasca pe ea, dar nici pe tine atunci pune punct relatiei, nu merita.
Si. spune`ti ce mi-am spus si eu atunci cand am crezut ca nu voi mai iubi pe nimeni:
"In lumea aceasta exista suflete pereche, iar daca nu a fost el inseamna ca cineva, undeva ma asteapta asa cum il astept si eu, nu trebuie sa incetez sa caut". Sper ca te-a ajutat.

Sii.de curiozitate: Cati ani ai?

| Pho3nix a răspuns:

Daca tot te iubea asa de mult cum zice el, ar trebui sa renunte la prietena lui demult si sa fie cu tine.
Daca te iubea, nu mai era nici un motiv ca sa nu fie cu tine, nici o scuze, nici nimic.

| denissa95 a răspuns:

Salut :*, uite care-i treaba...eu am impresia ca te foloseste, esti acel cineva la care va sti ca se va putea intoarce mereu.se foloseste de slabiciunea ta pentru el...parerea mea.straight face

| ellaehella a răspuns:

Hmm da aveti dreptate.
i-am spus de atatea ori. ori eu ori ea.
sa vedem ce se va intampla--
lollipop am 17 ani big grin

| ellaehella a răspuns:

Hm phoenix.problema a fost ca in momentul cand si-a facut prietena noi nu am mai avut contact. oricum este cu ea de app o saptamana.problema este ca el nu este fericit cu ea... spune ca vrea sa vada cum merge intre ei.sustine ca nu poate sa termine cu ea dupa o saptamana.ieri i-am spus sa o termine cu ea acum cand nu exista sentimente. sa rezolvam problema asta... mi-a spus ca incearca.nu vreau decat sa fiu fericita. ea este mult mai mica.decat el.pff 13-14 ani. ce poate ea sa gandeasca la anii astia?

| ellaehella a răspuns:

Hmm si totusi am o nedumerire. daca se joaca cu mine.de ce nu ma lasa sa plec din viata lui.am incercat de atatea ori sa renunt.de fiecare data mi-a spus sa nu plec.ca nu vrea sa ma piarda.tot el s-a intors.ciudat.cine intelege ce gandesc barbatii/baietii.ca eu una nu inteleg laughing

| Tidiii a răspuns:

13-14 ani.io am 14 aproape 15, da' pot gandi multe la 14 aniwinking. si stii care faza eu una cred ca esti rezerva straight face.