| Aly07 a întrebat:

Hey
Am si eu o rugaminte la voi, se adreseaza tuturor celor care au trecut prin sentimentul de " Prima zi de liceu". Sa imi spuneti impresiile voastre despre primele zile de liceu, tot ce vi s-a intamplat in aceea perioada.
Motivul pentru care va intreb asta este ca am de facut un articol pentru o revista a liceului meu.
Cele mai inspirate si bine formulate impresii vor fi sortate si adaugate in articol.
Mersi mult si nu evitati sa raspundeti, sincer daca se poate happy.
P. S. daca puteti sa imi spuneti si in ce liceu ati fost sau sunteti daca imi povestiti impresiile.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Imi amintesc cu exactitate totul de parca s-ar fi intamplat ieri.Era 15 septembrie.Ploua infernal, rar vazusem o asemenea ploaie.De cand am pasit in liceu am stiut ca o sa numar zilele pana intr-a 12.Eu am fost si inca sunt foarte atasata de fostii mei colegii din generala, asa ca indiferent cat de beton ar fi fost liceul mie tot mi s-ar fi parut nasol. Tin minte discursul directorului si gramada aia de copii straini si sentimentul ala de dezamagire care m-a cuprins.Am stat putin am facut cunostinta cu noii colegi si m-am intors in generala.Pentru ca acolo e cu adevarat locul de care ma leaga atatea amintiri.Am crezut ca si la liceu o sa fie asa. Dar nu a fost.Aici nimic nu e nou. Dupa un an si ceva tot niste straini am ramas.Si nu e numai cazul meu.Asa suntem noi ca clasa.Nu suntem uniti desi avem un diriginte exceptional.Inca mai numar zilele pana intr-a 12hee hee

| xibalba a răspuns:

Intotdeauna ma gandeam la prima zi de liceu cu soare, cu multi elevi, profesori, zambete, etc. Nu a fost asa, a plouat cu galeata in ziua respectiva. Nu am prins festivitatea de inceput de an(sau nu s`a mai tinut din cauza ploii) si intr-un final am gasit sala in care urma sa invat. Am asteptat pe la usa ceva timp, apoi diriga a venit si ne-a bagat in clasa. Acolo ne-am intalnit si cu cei din generatia trecuta, acum erau viitori studenti pe la medicina, farmacie, automatica si asa mai departe. Elevi buni, in orice caz. ne-am cunoscut, m`am mirat putin de cum erau viitorii colegi. Imi amintesc ca aveam o tipa in clasa roscata si arata a rockerita inraita. Dupa vreo 2 luni mi-am dat seama ca era chiar de treaba. Acum ma inteleg bine cu ea. Una peste alta mi-am dat seama ca prima impresie nu e chiar cea mai corecta intotdeauna. Si ca liceul e destul de diferit de generala. Dar e si asta un stadiu prin care trebuie sa trecem.

| bluesky a răspuns:

Pai, asteptam cu sufletul la gura prima zi de liceu. :X e fost super, mi-am intalnit colegii dar nu mi-e placut ca am ajuns ultima si a ramas doar un loc in prima banca. sad
In rest, liceul e cel mai tare :X

| just|breathe a răspuns:

Primele zile de liceu au fost un cosmar si nu prea s-au schimbat lucrurile de atunci.straight face(despre liceu nu am nimic bun de zis, imi pare rau...)