| ALEXANDRA_7471 a întrebat:

Hey. happy.
As avea nevoie de cat mai multe opinii.
Pur si simplu nu mai suport.
Ai mei ma considera de parca as avea 6 ani.
M-am saturat sa stau numai in casa si in curte. pana la magazin (care este la 30 de metri distanta)si scoala.
Am 15 ani. De acum nu mai sunt cpil. Nu ma lasa sa ies nicaieri. Am incercat sa ii explic in toate felurile ca de acum nu mai sunt copil si imi tot spune chestii gen " pleaca si lasa-ma ". M-am saturat. Parca as fi la puscarie.
Nu le convine nimic. Pentru mama toti rietenii mei sunt niste "infractori". Fetele "fufe" si baietii "golani ". Si nici macar nu-i cunoaste, in ciuda faptului ca parintii nostri au copilarit impreuna.
Parca as fi prizoniera. Deci eu chiar m-am saturat sa stau inchisa... si sa ma cert toata ziua cu ei.
Azi de exemplu i-am spus "Mama, de acu intelege ca eu cresc, si incep si eu sa mai ies cu prietenii in parc ". LA care ea spune " Lasa golanii in pace". Si i-am spus ca ies cu fetele, si cica " lasa, ce umbi tu cu toate fufele? "
Deci m-am saturat. nici alb nici negru nu e bun. Ma simt atat de rau. Ne certam din orice... nici macar responsabilitatile alea de a vorbi cu mine chestii care ar trebui sa le stiu la varsta mea nu si le asuma.
Eua cum de exemplu, plang de vreo jumate de ora. PEntru ca-mi vad prietenii afara, iar eu stau in casa.
Ce ar trebui sa-i spun sa ma lase?
Fara chestii gen "spune-i ca faci curatenie. inveti. esti cuminte " ca nu merge.
Ps. mama este plecata din tara. vbm pe internet si la telefon. si nici macar nu ma cunoaste prea bine la caracter. nu stie nimic despre personalitatea mea... Stau acasa cu sora mea. care ma cearta din orice.
.
Si stiti? nici macar nu mai arat ca un copil... ca sa spun ca-si face "griji".
Nici macar nu mai stiu.
Ce spune-ti sa fac?
E tare frustrant. sa respiri acelasi aer mereu. Sper sa ma intelegeti.

(scuzat-mi greselile de scriere. sunt prea plictisita.si nu prea am rabdare sa corectez. sper sa intelegeti )
Multumesc. happy

3 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Si eu ma cert foarte des cu parintii si tot 15 ani am...

| RappKid a răspuns:

Eu te-as sfatui intr-o zi cand ai tupeu in tine sa te imbraci si sa-i zici tatalui\mamei pa ma duc afara si sa nu-i bagi in seama ce spun odar asa o sa inteleaga ca te maturizezi(eu am 13 ani si ii zic ca plec afara si zice ok pa) daca nu mnu stiu... dar daca stai si inghiti parintii vor crede ca au tot controlul asupra ta... decizia e a ta

| Andreea_6958 a răspuns:

Stiu cum estraight face si eu sunt in aceeasi situatie:-s
daca vrei sa'mi dai id tau sa vb si sa ne plangem de milahee hee