| Pauu a întrebat:

Hey. as vrea sa imi pun pierce in buza dar vreau sa stiu... daca il iau jos se observa? pentru ca nu vreau sa afle parinti:d

Răspuns Câştigător
| G a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu o sa observe, deci nu prea te-as sfatui sa-l ascunzi. si la ce bun un piercing daca nu poti sa te mandresti cu el? :D
cand ti-l face, sa ceri o bijuterie din asta: http://piercingmart.com/uploads1/piercing/gem14-labret.jpg
si sa-l scoti imediat si sa inversezi, biluta inauntru si partea plata afara, pe care o acoperi cu plasture de culoarea pielii. sau iti iei unul cu biluta mica si rosie, si le zici alor tai ca e un cos. important e ca, o data ce l-ai inversat, sa-l lasi asa pana se vindeca si sa-l ingrijesti bine, daca il freci prea mult se infecteaza.
sfatul meu este sa nu-l ascunzi, n-o sa poti s-o faci toata viata si vor observa la un moment dat. dar faci cum vrei.;)

7 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna. Da se va observa.Gaura o sa se astupe foarte repede.Mai bine fa-ti daca te lasa parintii si nu vei avea probleme.In plus te va durea(ustura)si mai bine nu risca. Poate sa se infecteze. sper ca te-am ajutat. baftahappy

| anonimaa a răspuns:

Se observa logik pentru ca se face gaura care va fi mai mereu rosie [mrg o perioada dupa ce ti'l pui] si e ff vizibil
o alta varianta de care nu ar afla ai tai ar fi sa-ti pui unu gen un cercel care sa nu treaca prin buza ci doar sa se prinda la baza buzei ca un cleste... poate ai inteleslaughing)
si oricum de pierce exista mare posibilitate sa se infecteze cea ce ar fi si mai d cacao. iti zic pentru ca am avut.hee hee

| Andrre a răspuns:

Am avut si eu. si eu speram sa nu se vada. dar buza se umbfla si nu are cum sa nu se observe.
eu il mai scoteam cand era mama acasa sau scoteam biluta si trageam putin tija cu dintii si tot se vedea oleaca. laughing odata am uitat sa trag tija si a vazut. rolling eyes

| SMTHING a răspuns:

din pacate, da...naspa rau, da nu se poate fara semn

| CataVegas a răspuns:

Eu cred ca mai bine nu tiai pune ramai asa cine te place te place pentru cum esti bfttongue:*!

| alexandra37 a răspuns:

La inceput o sa te doara. j nu o sa poti sa il dai jos foarte des.se observa.doar un pik.ai grija

| TwilightUTZaGurl a răspuns:

Normal ca o sa se vada!