| MirunaMirunaMirunaMirunaaa a întrebat:

Hey! As vrea sa slabesc si eu ca tot a venit vara.

Bun, deci nu stiu ce dieta sa aleg ca sa slabesc mai repede.

Deci eu vreau sa slabesc la burta, adica sa mi se duca burta.

-Pana acum am mancat un mar.Ce dieta m-ar ajuta mai mult?

1. ziua 1:supa de varza+fructe; ziua 2:supa de varza + legume, etc, etc

2. ziua 1: fructe; ziua 2:legume; ziua 3:lactate...

3 răspunsuri:
| BubbleWhitee a răspuns:

Nu incerca diete.Si eu sunt in aceeasi ipostaza. Dietele te vor slabi rapid, iar dupa ce o vei termina te vei ingrasa dublu si nu cred ca vrei.Lasa-ti timp o luna sa dai cateva kg jos manand sanatos, asta inseamna sa renunti la prajeli, sucuri, dulciuri si produse de panificatie.Mananca multe cereale naturale,legume, fructe, carne de pui/vita/peste fiarta, pe gratar sau la cuptor.Fa foarte multa miscare si nu uita sa bei foarte foarte multa apa.Da rezultate si vor fi pe lunga durata, te asigur. Sper ca te-am ajutat! Funda?puppy dog eyes

| Kyou a răspuns:

Dietele nu te vor ajuta niciodata. Iti spun asta pentru ca ele sunt facute special pentru a te face sa slabesti, doar ca apoi sa te ingrasi la loc sau chiar mai mult. Acest lucru este dovedit, cei care se ocupa de asta si au un profit de pe urma dietelor, evident ca nu vor ca tu sa slabesti de tot, caci asa ei au pierdut un,, client''. Iti spun sincer, dupa 7 luni de incercari stupide de slabit si certuri cu diferite persoane pe tema asta, depresii etc mi s-a luat naibii de tampenii de astea. M-am obisnuit sa mananc mai multe legume, si nu stie de ce, dar inainte incapea orice in stomacul meu, acum mi se face rau daca ar fi sa iau o masa care pentru anul trecut era obisnuita. Nu te alarma, mancanaca legume, fructe, incearca sa reduci din dulciuri si mai ales din prajeli si panificatii. Incearca sa faci sport de cateva ori pe saptamana, mai citeste din cand in cand ceva articole pe acolo cand iti vine sa dai iama in dulapul cu dulciuri. Bafta

| Isa9ashley a răspuns:

Cea mai buna dieta e mancatul sanatos! Am slabit foarte mult doar cand nu mai mancam zilnic prajituri si mergeam pe jos la scoala.