| GOODLUCK a întrebat:

Hey! happy
Buna!
In urma repartizarii computerizate am fost repartizata la cel mai bun liceu din oras, profilul matematica-informatica.Am mers la inscrieri si mi-am ales prima optiune mate-info intensiv engleza,dupa mate info simplu,iar cea din urma mate-info intensiv info. Sper sa fiu la prima, dar pana atunci cei care se pricep dati-mi cateva avantaje/dezavantaje ale celor 3 profile cu privire la dificultate, nr. de ore si daca ar merita sa ma transfer la o clasa de stiinte ale naturii bilingv engleza ( as vrea pe mai departe Medicina ).
Precizez am examenul de engleza.
Multumesc! dau funda!big grin

2 răspunsuri:
| Aliiinuuus a răspuns:

Pai daca te-ai inscris la mate-info intensiv engleza, un dezavantaj este ca dai 5 teze pe un semestru, in loc de 4, cate dau celelalte profile dancing Daca vrei sa dai la medicina ar trebui sa te duci la stiinte ale naturii.La intensiv informatica la mine in liceu se fac 5 ore pe saptamana de informatica.

| Andreea260496 a răspuns:

Ore de matematica pe saptamana sunt 5 la orice profil ai fii din cele trei. Cea mai grea optiune este prima dar este si cea mai buna. Daca vrei sa dai la medicina trebuie sa te transferi la stiinte ale naturii