| IrinaCamelia a întrebat:

Hey buna mai inati am sa va spun pe scurt ce problema am! Eu sunt in prezent o boboaca de clasa a 9 si as dori sa ma transfer la un liceu mai aproape unde e si o fosta colega de generala cu care m-am inteles de minune.Liceul meu e foarte naspa nu ca profesionalism ci este o zona populata de tigani si credeti-ma ca nu fac discrimanari dar nu sunt genu ala de tigani care sa munceasca pentru painea lor sunt aia care vin iti dau in cap si apoi pleaca cu geanta ta! Eu sunt o fire inchisa as putea zice de neprenetat nu-mi impartasesc gandurile cu nimeni decat atunci cand sunt absolut sigura ca e o prietena de incredere si nu sunt genu care sa fie rautacioasa ba dimpotriva nu fac rau nimanui dar sunt gen invizibila care incearca sa treaca neobservata! In clasa mea sunt majoritatea baietii si doar vreo 8 fete si la prietena mea e exact invers sunt aproape numai fete si cativa baieti.Eu invat de dupa-amiaza ea de dimineata, ea face cateva minute pana la liceu si eu cam 1 ora jumate! Si nu de mult i-am povestit tot ce mi s-a intamplat si mi-a propus sa ma mut la ea la liceu! Ideea ei imi surade foarte bine chiar ma incanta si asa ca i-am spus si mamei si evident nu a fost de acord. Spune ca liceul la care sunt e mai bun ca ma obisnuiesc si cu drumul si cu colegi dar eu chiar nu sunt genu care sa se imprieteneasca cu oameni asa usor, pur si simplu nu pot si ii respect si opinia ei dar la mine nu se gandeste ca nu fac fata? Ajung acasa pe la 8-9 seara si plec la 10 deci va dati seama cum e si profesori deja au inceput sa ne ameninte ca sa invatam in fiecare zi sa nu pierdem nicio o lectie ca altfel nu vom putea recupera si ii inteleg dar eu chiar nu pot nu am timp pentru tot si nu fac fata si eu sunt genu care e constiincioasa si imi dau seama ca trebuie sa invat ca e mai bine pentru mine dar chiar nu pot sa le fac pe toate! Asa ca as vrea sa-mi raspundeti la cateva intrebari:
1.Cum as putea sa-mi conving mama sa ma lase la liceu cu prietena mea?
2.M-am interesat si am aflat ca transferurile se pot face si acum adica prietena mea si ea a fost repartizata la un liceu mai departe dar nu stiu cum s-a transferat la unul mai aproape de casa si sin cate am inteles mai intai trebuie sa vorbesc cu directorul si diriginta si ca media mea sa coincida cu media ultimului admis de la liceul ei si coincide deci la asta nu am probleme dar imi trebuie sa fac ceva?
3.Eu sunt de parere ca mai bine inveti la un liceu bunicel si e si mai aproape de casa si ai si cu cine sa mai inveti decat sa merg la un liceu la mama gaia si sa nu am timp de nimic deci voi ce credeti?

1 răspuns:
| beastboy84 a răspuns:

Stii... azi era ultima zi din semestrul 1 in care te puteai transferasad spune-i si tu mamei tale ca in liceu in care esti acum nu cunosti pe nimeni...big grin si ca nu conteaza cat de bun e liceul conteaza sa invetitongue