| AdaAdela a întrebat:

Hey buna vreau si eu niste sfaturi ptr a combate durerile menstruale, am 12 ani si am dureri foarte mari de imi vine sa ma dau cu capu de pereti sunt foarte intense nu mai le suport.e normal sa ma doara asa?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerile menstruale difera ca intensitate si pot dura mai mult sau mai putin in timp.Pot fi cauzate la varsta ta de insuficienta dezvoltare a organelor genitale sau sa fie de natura anatomofiziologica. Consider ca o discutie cu un medic ginecolog te-ar ajuta foarte mult, de asemenea el este in masura sa-ti prescrie medicamentele adecvate reducerii/atenuarii durerilor.Am avut o iubita care se confrunta cu astfel de probleme la o varsta mult mai mare decat a ta, durerile persistand si dupa inceperea vietii sexuale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,acum te dezvolti si o sa te mai doara ceva vreme.