| Ariamnaa a întrebat:

Hey! Cand am fost la gradinta mi-a placut de un baiat pe nume Daniel. În fine ne pupam chestii de copii adica ne placeam practic. Iar dupa ce a plecat fiecare pe drumul lui nu au mai pastrat legatura parintii nostri de si stia ca ne "iubim".Nu se numeste iubit dar nu stiu cum sa îi spun altfel. Iar acum dupa 7 ani nu mai stiu nimic de el. Acum ceva timp cred ca un an doi ma plangeam la bunica mea ca vreau sa aflu ce face si sa vorbim. Doamna mea de gradinita a pastrat o legatura stransa cu bunica mea deoarece a fost o iubita de a tatalui meu din copilarie doamna mea de la gradinita. Si i-a dat poza bunicii mele cu numarul de telefon al bunicii lui mamei si tatalui lui. Presupun ca nu si-a schimbat numarul de telefon macar unul sa nu își fi schimbat numarul. Acum nu stiu mi-as dori sa îl întalnesc dupa 7 ani. Chiar mi-ar place. Si nu neaparat sa avem o relatie sau ceva decat poate prieteni. Si nu stiu cum sa fac îmi este frica ca daca nu sun pe cineva din failia lui îl pierd. Ca poate îsi schimba numarul. Vreau si eu niste sfaturi va rog fin suflet

4 răspunsuri:
| Ka0ru a răspuns:

Eu zic sa incerci, nu ai absolut nimic de pierdut. Treci peste frica, repeta de cateva ori ce vrei sa spui si suna. Adica mai bine incerci decat sa ramai cu regretul ca nu ai facut-o. Mi se pare ceva foarte dragut ca vrei sa iti cauti prietenul.
Numai bine, bafta!

| Saiko93 a răspuns:

Presupun ca esti in zodia taur... Oricum, sfatul meu, desi in viziunea ta o sune urat, uita-l. Ca fata ai destule optiuni si mna, asta e viata. Nu poti forta trecutul sa faca schimb de locuri cu prezentul. Ar fi ciudat, ireal sau in cazul fericit, o sansa de 1 la 1 milion sa te revezi cu cineva disparut din viata ta... El garantat nu te mai recunoaste si o sa se sperie daca sa zicem prin absurd va revedeti. Daca intamplator il gasesti, ceea ce nu recomand, poti incerca doar ca o sa vezi slabe sanse sa-si aminteasca de tine. De fel din ce am observat in viata cand ti la cineva sau incepi sa il simpatizezi in mod paradoxal de cele mai multe ori acea persoana o sa faca opusul. Ironic cu cat incerci mai mult sa ii spui frumos cu atat va naste o repulsie fata de cei care il apreciaza sau de l-au iubit vreodata din trecut ( nu stiu daca e sentiment de abandon sau pur si simplu, nu te mai recunoaste )Treci peste ca inca esti tanara cel mai bine.

| Ariamnaa explică (pentru Saiko93):

Buna! Sunt varsator. Mersi pentru sfat

| Saiko93 a răspuns (pentru Ariamnaa):

Ideea e cu cat mai calitativi amicii curenti cu atat mai bine deoarece mult si prost nu e bun. Sper sa te ajute si alege intelepta fiindca doamne feri la batranete nu o sa mai ai o a 2a sansa. Stiu ca poate suna exagerat sau pe repede inainte doar ca mai bine mai devreme decat prea tarziu plus ca efectul random care te va lasa cu gura cascata acum. Tu trebuie sa gandesti ca lunetistii, nu au o a doua sansa pe terenul de lupta... Ori tu ori ei. Sper ca intelegi ce iti zic pe aici chiar daca o suna straniu. O sa mi multumesti dupa 20 de ani incolo daca reusesti ce ti am scris in 2022 happy P.S. Am avut prietene varsator si iti tin pumnii daca esti varsatoate cuminte big grin ciao!