| Ana670maria a întrebat:

Hey! Care stie site-uri bune de unde iti poti gasi masini?

Răspuns Câştigător
| Ana670maria explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Sunt autorizati? Masinile sunt testate?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ana670maria):

Sunt anunturi private, nu stii de la cine cumperi.
Pe Autovit si Olx, multi vanzatori sunt simple persoane fizice, neautorizate, care nu iti pot oferi garantie.
Mai gasesti insa si parcuri auto printre anunturi, mai ales de la Autovit.
Pe Mobile.de majoritatea sunt parcuri autorizate, doar ca masinile puse pentru export nu beneficiaza de garantie, iar multe dintre ele sunt 'samsarite'.
Daca vrei masini asumate, de la dealeri autorizati, trebuie sa mergi la firme foarte mari, cum ar fi Tiriac Auto sau reprezentantele care ofera si masini rulate (care provin de la buyback in majoritatea cazurilor).

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mobile.de