| Oana4340 a întrebat:

Heyhappyce as putea face ca buclele facute cu ondulatorul sa reziste mai mult?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Nu-ti mai face parul cu odulatorul, mai devreme sau mai tarziu, acesta se va arde la varfuri si se va despica, foloseste bigudiuri, iar pe parul umed aplica o spuma de par/si aceasta indoita cu apa/ si apoi aplica bigudiurile. Dupa ce ai scos bigudiurile, perie parul, cu capul aplecat de la spate, in fata, apoi invers da-i forma pe care o doresti si fixeaza-l cu un lac pentru par, care se duce la perierea parului...eu folosesc spuma si fixativul INTESA si sunt foate multumita de ele.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte să-l ondulezi aplici pe lungimea lui spumă de păr iar la final de la o distanță de 15-20 de cm aplici fixativ pentru bucle.
Pa, pa.

| Amy a răspuns:

Foloseste fixativ.

| NUUSTIU a răspuns:

Încearcă fixativul.

| Liza_1511 a răspuns:

Usca-ti parul ( indicat e sa folosesti un balsam sau orice care protejeaza parul de caldura), cand iti ondulezi parul nu lasa "suvita" de par ondulata sa cada pe spate sau ma rog... tine-o in palma si da-o cu fixativ( recomand TAFT), dupa aceea poti sa o lasi si o sa vezi ca o sa fie timp mai lung cu aceeasi forma. Daca ai posibilitatea, poti cumpara un fixativ care se foloseste inainte de modelare, adica iti dai prima data parul cu fixativ si dupa ondulezi big grin( fixativul de la Londatrend). funda?batting eyelashes

| Alexa2596 a răspuns:

Foloseste fixativhappykiss