| MyChemicalRomance a întrebat:

Hey. ce spuneti de profilul de liceu Protectia Mediului? Cum vi se pare? Eu pot intra pe acest profil sau pe Comert dar are media identica cu media mea de admitere si poate anul acesta va creste, ce spuneti? Funda :*

1 răspuns:
| MotanAndrei a răspuns:

Daca alegi profilu protectia mediului, ai de castigat. De ce? ca iarna faci practica la munte: la Sinaia, Predeal, Semenic etc cum vrea si unde vrea clasa de protectia mediului. Iar vara faceti practica la mare. Si practica e de 1 saptamana, fiecare. Iar pe profilu de comert, pana in clasa a10-a practica de 3 saptamanii de la sfarsitu anului scolar, o face-ti in sala de clasa.Iar dupa clasa a10-a practica de 3 saptamanii de la finalu anului scolar o vei face ca voluntar super-marketuri, firme sau / si banci. Avantaju pe protectia mediului e ca mai mult e relaxare, iar pe comert multa teorie si practica. Funda?