| alinagyo a întrebat:

Hey....cititi va rog si dati-mi un sfat.va rog.Am o intrebare :pana acum am fost mai linistita la scoala, am fost fata care nu dadea idei despre cum sa chiulim sau eu stiu, ceva de genu, nu vroiam sa ma implic in a deveni sefa clasei chiar daca aveam cea mai mare medie din clasa, stiti voi mai retrasa...acum incepe scoala si vreau sa ma schimb, ce ziceti e bine? ca mie mi se pare cam penibil sa cer sa fiu printre cei care doresc asa ceva sau sa fiu mai bagareata, nu-mi place sa cersesc ceva. merita? si inaca ceva sa fiu mai activa sa vb maimult, sa fiu bagareata? fundita cine-mi zice clar.si baietii va rog sp daca va place o fata asa cum st eu sau cum ar trebui sa fiu.Sunt in clasa a 11-a acum.

Răspuns Câştigător
| anytzza97 a răspuns:

Eu consider ca NU trebuie sa te schimbi pentru cineva anume, doar ca sa faci pe plac cuiva... daca vrei sa o faci, fa-o pentru tine. Nu mi se pare negativ felul tau de a fi, presupunand ca nu esti genul de persoana care sta intr-un colt, speriata si dezorientata. Atunci cand cineva te place, o face pentru felul tau e a fi, pentru personalitatea ta.Sunt sigura ca iesi in evidenta prin multe lucruri pozitive si ca multa lume te admira. Trebuie doar sa ai incredere in tine! Poti, desigur sa te implici mai mult in anumite activitati, permitand astfel colegilor, prietenilor sa te cunoasca mai bine. Incearca sa nu ajungi in extrema cealalta, cu incercarea ta de a-ti imbunatati comportamentul. Mi-e greu sa cred ca exista vreo persoana care poate suporta o fata care vrea sa iasa in evidenta cu orice pret. Bafta! Sper ca o sa faci ce este mai bine pentru tine.

2 răspunsuri:
| kamael a răspuns:

Thoamne esti clasa a11-a si iti mai pui intrebari din astea? FI TU INSATI, cum iti place tie, cine nu te place asa cum esti e problema lui!

| PinkBubblegum a răspuns:

Sincer,si eu aveam aceeasi problemahappyIn opinia mea, daca te 'bagi' nu inseamna ca cerseti ceva...mai degraba te integrezihappyIntr-un grup nu sunt toti la fel...iar daca ei sunt mie'nebuni' iar tu mai linistita asta nu inseamna ca nu te poti integra ori sate intelegi cu ei..cu timpul o sa capeti curaj si incredere in tinehappy
Sper ca te-am ajutathappy
Funda?:*