| anonim_4396 a întrebat:

Hey, Craciun fericit tuturor! happy
Am si eu o problema aparent minora, dar care ma macina...
Asa zisa cea mai buna prietena a mea s-a distantat foarte mult in ultimele 2-3 luni. Eram si vecine, dar s-a mutat. Nu cred ca distanta(cateva statii de autobuz) este un motiv pt a strica o prietenie. Nu mai vorbim des, iar atunci cand discutam, ea are o atitudine superioara si distanta. Si-a facut si iubit de 1 luna si parca e mai rau...incearca sa ma faca geloasa ca ea are iubit si ma tot intreaba daca eu mi-am gasit unul la facultate sau pe strada( in conditiile in care ea l- a cunoscut pe facebook). Cand ii spun ceva despre mine, imi zice sa nu ma vait, ca si ea e in aceeasi situatie(nici nu ma vaitasem, doar ii povestisem).
Se pare ca eram buna doar cand avea nevoie de ajutor, pt ca ii imprumutam lucruri si altele.
Cel mai mult ma deranjeaza ca nu mi-a urat nimic astazi, nici in ziua de Craciun. I-am scris cu o zi urma, si mai rau m-am suparat, pt ca nu a intrebat inapoi ce fac si eu etc.
As vrea niste sfaturi de la voi, va rog, cum sa procedez, sa mai vorbesc cu ea sau nu?
Multumesc happy

1 răspuns:
| SebastianBoanca a răspuns:

Salut. Oameni ca ea am intalnit si eu destui. Eu zic sa accepti ca s-a schimbat si sa iti vezi de viata ta pentru ca, daca vrei sa cresti in viata ea nu te va ajuta cu caracterul ala. Si inca ceva: ieri am trimis vreo 20 de mesaje de Craciun dar nu am primit decat 4-5 raspunsuri, da nu conteaza asta e... Craciun fericit! happy