| oana1398 a întrebat:

Hey! Cum ar trebui sa vorbesc cu baiatul pe care il plac? Este un baiat la mine in scoala pe care il plac mult, dar nu stiu ce sa il intreb si imi este rusina sa il salut si sa vorbesc cu el. Cum sa fac sa ma observe si sa vina el la mine sau ce sa il intreb? cum sa pornesc conversatia? el e cu un an mai mare decat mine eu am 15 ani! :-)
Dau funda la cel care ma poate ajuta!
Multumesc! kiss

Răspuns Câştigător
| Villy0po a răspuns:

Nu e bine ce spune CopilaAlintata. Fi naturala si normala. Nu pretinde ca esti cineva sau ca iti place ceva si de fapt nu e asa. Asta inseamna sa te minti si pe tine si pe el. Incearca sa te faci placuta (intr-un mod frumos... fara timiditate, intrebari prostesti si exagerari ) Indiferent cat de mult il placi nu te oferi pe tava, o sa se sature de tine. Trebuie sa te lasi si putin "vanata". Incearca sa intri in vorba cu fete din clasa lui sau cu care el vorbeste mult si apoi sa incerci prin ele sa-l cunosti si pe el. SA NU FACI GRESALA SA SPUI UNEIA DIN FETE CA-L PLACI! laughing... SIGUR o sa afle.

1 răspuns:
| Copiliţă a răspuns:

- Afla in ce e el bun, si spune-i ca ai nevoie de ajutor in domeniul ala, sau ceva ce-i place; joaca vreun joc? Spune-i cate pasioneaza si ca ai vrea sa stii mai multe... asta sigur o sa-i placa! :3