| rolly14 a întrebat:

Hey! cum sa va zic, eu am un handicap, este o boala ce imi afecteaza muschii din corp, aceasta boala o am de cand m-am nascut si a trebuit sa sufar mult pentru ca nu eram normala ca ceilalti si multi isi bateau joc de mine, adica la felul in care merg (pentru ca eu merg mai schiopatat, dar doar putin dar oricum se observa), sau la felul in care arat (muschii de jos de la picioare sunt extrem de slab dezvoltati, poate cat o jumatate de palma am muschii) si acum eu am 15 ani deci sunt la adolescenta. Problema e cu baietii, pentru ca nu sunt o fata normala nu pot sa alerg sau sa fac lucruri distractive pentru ca as putea sa patesc cv impiedicandu-ma sau mai stiu eu ce! Toti baietii se uita urat la mine pe strada si de cate ori mi-a placut de un baiat am avut de suferit pentru ca acesta nu ma placea! Chiar asa o sa traiesc toata viata? singura fara iubire sau fara cineva care sa imi spuna ca ma place asa cum sunt! Va rog dati-mi niste sfaturi!

1 răspuns:
| 愛日本 a răspuns:

Şi eu am un prieten în acceaşi situaţie ca tine, dar el e amuzant şi nu`i pasă de părerea celorlalţi, are 15 ani dar îşi face ''iubite'' de la un centru de recuperare adică nişte fete cam cu acceaşi problemă. Faza e că viaţa e grea dar toţi trebuie să trecem peste. Învaţă, apucă-te de şcoală asta e important, lasă iubiţii o vreme până când vei găsi unul care să nu se uite la defecte.