| ForEver_2956 a întrebat:

Heybig grin Ajutati-ma si pe mine vrog mult cu un discurs pentru profa de romanabig grin.clasa a 8-a

1 răspuns:
| BigCode a răspuns:

Despre ce trebuie sa fie discursul. daca despre orice incearca asta:

Este oare corect ca noi oamenii sa distrugem planeta pe care locui de atatea veacuri. Comfortul nostru merita oare imensele sacrificii pe care natura le face. Banalele avioane de hartie facute de copii duc la distrugerea padurilor si eventual la poluarea aerului. Este oare normal sa ne otravim in fiecare zi cu mancarurile nesanatoase cumparate cu 2 lei de la magazinul din spatele blocului. Poluarea este ceva mult mai important decat noi. Avem oare noi dreptul sa distrugem specii intregi pentru a ne potoli lacomia etc. (discurs despre poluare). Trimite-mi un raspuns daca ai nevoie de o alta tema sau vrei discursul ceva mai lung.