| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Daca anul trecut, ultima media cu care s-a intrat la un liceu (mate-info) a fost 9.23, eu pot intra (am 9.15)?

Răspuns Câştigător
| Pau a răspuns:

Heey!
Orice e posibil... daca de exemplu sunt 60 de locuri la mate-info si s-au inscris 58 de persoane, inca 2 persoane au posibilitatea sigura sa intre la acel liceu. Dar daca alta persoana,cu media mai mare decat tine vrea la acel liceu, ea are prioritate si tu cam ramai pe dinafara.
Dar tinand cont de ce note s-au obtinut anul acesta la matematica, s-ar putea sa se mai scada nota de admitere la liceu iar tu sa ai mai multe posibilitati de a intra la mate-info.winking
Mult succes :*

10 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

E posibil sa poti intra. Posibil sa scada mediile deoarece examenul a fost mai dificil ca anul trecut iar generatia de anul asta e mai varza decat cea de anul trecut.
Bafta

| FoarteLetargic a răspuns:

Poti. Am un prieten care a intrat la mate-info anul trecut cu 9, 09 la cel mai bun liceu din oras.
Funda?happy

| Nam a răspuns:

Medile de anul asta mai scat la licee asa ca ai sanse. succes happy

| MihaiN1 a răspuns:

Depinde, sper sa intrii

| saku970 a răspuns:

Buna!
Nu prea ai sanse dar trece-l oricum la variante ca cine stie poate ai noroc si este o generatie mai proasta si scade media...dar nu iti face mari sperante!

| R_8074 a răspuns:

Depinde cati candidati vor fi. Daca vor fi putini se va lua media mai mica dar daca vor fi multi media de intrare va fi mare.

| AlynaC a răspuns:

Buna! Daca anul acseta mediile de intrare la profilul respectiv vor fi mai mici ca anul trecut poti intra.Eu zic sa pui si optiunea asta.

| florentina_9671 a răspuns:

Cu siguranta intrii la ce medii mici au fost anul asta. la mine in oras sa intrat la cel mai bun liceu cu 8 si ceva deoarece a fost generatia slaba, iar anul asta e si mai si asa ca.succes la liceu si eu tot acum intru si astept sa ma duc luni la scoala sa vb cu diriga sa vedem cand ne inscriem :*

| fgzsjhguj a răspuns:

Da

| soseta a răspuns:

Da poti intra doar daca copiii din anul asta au fost mai prosti decat anul trecut.happy