| miauu a întrebat:

Hey... daca stau cu unu din parinti si am cert ca el si fug de acasa. ce se intampla dupa?hee heesa zicem ca suna la politie etcbig grin

5 răspunsuri:
| iubescgastronomia a răspuns:

Well eu iti dau un sfat: revino-ti. Niciunde nu e mai bine decat acasa cu parintii atat timp cat nu-s violenti. DAR daca pleci iti sugerez sa iti iei de pachet, pentru ca ciorba calda a mamei nu o sa vina dupa tine big grin.

| miauu explică:

Bani si unde sa stau am... fazai ca vreau sa stiu consecintele...
parintele cu care stau incepe sa fie violent

| Didw a răspuns:

Buna.
Pai. poti sa ii spui politiei daca suna el. Si ce intelegi tu prin "violent"? Te bate, te jigneste din orice motiv? happy
In fine daca ai unde sa stai este bine. Poti suna la Protectia copilului. happy Cati ani ai apropo?
Daca fugi de acasa. si de ex te duci la o ruda sau la o prietena (unde vrei tu sa stai). Nu vei avea nevoie si de dragostea parinteasca?
In fine. tu alegi. da-mi msg privat si zi-mi cati ani ai si ce s-a intamplat sau scrie aici. Pa, pa wave!

| Floreenofficial a răspuns:

E cam periculos...
daca fungi unde te duci?
e greu printre straini.nu te baga nimeni in seama.fiecare are grija de copiii lui. straight face

| miauu explică:

Pai am o vara si pe la fostele mele colege.prietenele mele...topate ma primesc