| Airplane a întrebat:

Hey! Daca vreau sa trimit un cadou intr-o tara straina(in Olanda)ce trebuie sa specific?(tara, judet?)Trebuie scris in engleza?

2 răspunsuri:
| olly13 a răspuns:

Trebuie sa specifici de unde esti si unde trimiti cadoul... si nu trebuie sa scrii in engleza

| OMarmotaO a răspuns:

Pai eu cand trimit ceva in alta tara trimit prin atlasib (posta) si trebuie sa scrii:numele complet (expeditorului si destinatarului), strada destinatarului, tara, si trebuie scris in romana! oricum daca trm. prin atlasib iti dau un formular si il completezi, dar trebuie sa stie destinatarul ca trebuie sa il primeasca.cu pachetul(cadoul) trebuie sa mergi cu el intr-o cutie deschisa sa vada ce trimitei (sa nu fie cumva vreo bombalaughing)