| Meow81 a întrebat:

Hey dati-mi si mie niste sfaturi in legatura cu fotografiatul puppy dog eyes
recent mi-am luat un telefon de 5 mp si vreau sa abordez din plin de el laughing
ma puteti invata /spune cum sau unde as putea face poze?
P.S. : nu le suport pe alea cu "bot de rata" sau pozele alea cu descriere gen " puuupicc" >.< ( v-am astea ca sa nu le regasesc in comentarii )winking happy
Fundaa :* :* astept multe-multe comentarii! >big grin

Răspuns Câştigător
| AmaliaGabrielaStyles a răspuns:

Buna sunt in clubul de fotografie si cred ca as putea sa te ajut.
1.O fotografie buna are un subiect bine determinat
2.Fi atenta la elementele din fundal.
3. Experimenteaza, incearca sa faci poze in mai multe unghiuri.
4.Pentru a obtine fotografii mai clare tine aparatul cat mai aproape de corp, in caz ca vrei sa faci poza la ceva anume, si nu la tine.
5. Tine camera dreapta atunci cand faci fotografii.
6.Cand faci poza portret, trebuie sa iti alegi inainte modelul.
7. Evita sa faci fotografii cu soarele in fata.
8. Evita pozitionarea subiectului in centrl cadurlui.
9.Fotografiaza subiecte cat mai variate

Ai putea sa faci poze in casa, uite un mic sfat, daca te dai cu fond de ten, si e noapt evita sa faci poze cu blitul, iti va face fata unpic mai verde laughing).
Poti face si afara dar ai griaja la soare.
Poti face langa un lac, intr-o padure, chiar unde vrei tu, poti face poze si in grup... depinde de ce vrei tu sa iasa. Daca nu iti place fotografia poti sa o editezi, este foarte usor. Sper ca nu te-am plictisit citiind. Si sper ca ti-am fost de folos.

| Meow81 explică (pentru AmaliaGabrielaStyles):

Chiar imi place comentariul tau :* :* si nu, nu m-ai plictisit tongue
asa. si o tin cont de fata verde laughing :*
multumesc moot pentru sfaturi :* :* :*

| AmaliaGabrielaStyles a răspuns (pentru Meow81):

Nu ai pentru ce