| Anonyma784 a întrebat:

Hey! Deci, am nevoie de ajutorul vostru. M-am îndrăgostit de un băiat care e cu un an mai mare decât mine, el permanent mă privește și când eu îl privesc el se uită în altă parte. Dar nuștiu cum sa aflu dacă lui tot îi place de mine, nuștiu cum să încep a vorbi cu el.Mie frica să nu mă fac de rușine în fața lui și a prietenilor lui. În plus, el niciodata nu-i singur mereu este cu prietenii lui și nuștiu cum să mă apropii de el. Cine mă poate ajuta cu un sfat?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Frica este un dusman aprig sa stii, dar prin comunicare cu el vei vedea ca a fost doar o iluzie

| Anonymní a răspuns:

Hey. Stii, ma "confrunt" cu o problema asemanatoare happy. Doar ca sunt baiat, si te pot ajuta in privinta asta. Totul depinde de anturajul sau analizeaza-i toate faptele, vezi ce fel de baiat e, bun, rau, si apoi vezi daca mai simti aceleasi sentimente pentru el. Daca tot iti place, incearca sa atragi atentia cumva, iar daca nu merge asa, pur si simplu mergi si vorbeste cu el. Ai zis ca tot timpul e cu prietenii sai, poti merge la el si sa il chemi intr-un loc, mai retras, stii la ce ma refer...Baietilor le place sa fie bagati in seama, o spun din propria experienta.
Bafta. happy

| Vali977 a răspuns:

Te place sigur, si chiar daca sta cu prietenii lui mereu el e timid, de aia se intoarce imediat ce te uiti la el, nu are curajul sa iti spuna ca te place.