| georgily a întrebat:

Hey. Deci am o problema, sa va spun..in iarna, am inceput sa il plac pe un baiat, am inceput sa vorbim si asa. dupa ceva timp sau cam racit lucrurile intre noi. Acum acel baiat e cu cea mai buna pritena a mea, adica nu sunt chiar impreuna. dar am iesit de cateva ori cu ei si se tot pupau si asa. Problema este ca a inceput sa imi placa de el. Deci nu stiu ce e cu mine, ma enevez de fiecare data cand cea mai buna pr. a mea imi spune de el..si asa, ea nu stie ca il plac. Ma gandesc mereu..la el. Va rog frumos ajutati.ma ce as putea sa fac? Astept sfaturi de la voi. Funda!

Răspuns Câştigător
| DoodleEver2 a răspuns:

Ceva de genul am patit si eu happy o prietena foarte buna este acum cu acel "el" care mi-a dat batai de cap, cu toate ca de fiecare data cand imi aduc aminte de el im pun in minte ca il uit, il dau naibii, de fiecare data cand ea ii spune lui ca il iubeste ma apuca toti nervii si ma refugiez undeva si efectiv plang pentru ca asta este modul meu de a ma descarca

Eu iti sugerez ( chiar daca e EXTREM de greu ) incearca sa te controlezi, sa-ti pui in minte ca nu te merita, ca te-a folosit sa ajunga la prietena ta si mereu cand simti acei fluturasi in stomac cand il vezi adu-ti aminte ca ti-a facut rau si daca o sa continui asa iti va face mai mult rau

Sincer, imi pare foarte rau pentru tine, sper sa te descurci, fa un exercitiu de autocontrol

Succes, si spune-mi ce ai rezolvat
O zi buna happy

| georgily explică (pentru DoodleEver2):

Iti multumesc foarte mult! Sarbatori fericite!:*

| DoodleEver2 a răspuns (pentru georgily):

Nu ai pentru ce sa multumesti nu am facut un efort prea mare sa transcriu ce am incercat si eu sa fac laughing Paste Fericit si tie si sa fii fericita si tot ce iti doresti :*

6 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Fii mai tupeistă şi vorbeşte şi tu cu el cum face prietena ta. Dacă nu sunt împreună, ai toată libertatea să te dai subtil (sau mai puţin subtil) la el. Cât despre prietena ta cea mai bună, ar trebui să porţi o discuţie cu ea. Va înţelege dacă ţine la tine.
Paşte fecirit.

| georgily explică (pentru Tweetymrrr):

Da ma gandeam si eu la asta. dar totusi, imi e frica. oricum iti multumesc mult. Si sarbatori fericite! :*

| Tweetymrrr a răspuns (pentru georgily):

Poate o să regreţi toată viaţa că n'ai încercat măcar. Poate şi el te place, dar nu vei afla niciodată dacă tu deja crezi că amica ta merită mai mult. Sincer, dacă îţi era cu adevărat prietenă, nu crezi că observa că ţii la băiatul ăsta? Dar acum asta e, dacă decizia ta este să renunţi.

| WhatMeanLove a răspuns:

-prietenei tale trebuie sa-i spui clar ca-ti place de el inaitne ca si ea sa-l placa si sa fie impreuna
-apoi toate se vor intampla de la sine, nimeni nu poate sa ghiceasca ce se va intampla