| iuliana_5601 a întrebat:

Hey... deci pe la jumatatea lunii martie merg la un majorat in bucuresti la un restaurant si nu stiu cu ce sa ma imbrac...thinking mai alex ca eu sunt mai grasutasad.
eu m-am gandit la blugi inchisi la culoare si sttrampti jos cu niste botine cu tocthinking credeti ca ar merge? dar nu-s tiu ce bluza sa-mi iau. mi-ar placea ceva sa vina mai lunga. adica peste burtalaughingbig grin
ceva ideithinking as vrea sa ma sfatuiti. sa nu fie prea scump... si de botine si de bluza.thinkingsad
si cam ce cadou sa iauthinking e fata. si e o f. f. f. f buna prietenathinking
astept sfaturuiusad
psl

2 răspunsuri:
| Bibiancabibi a răspuns:

Poti purta o pereche de jeansi, care, spre deosebire de alt tip de pantalon, reusesc sa ofere corpului o forma placuta si eleganta (asta daca porti marimea potrivita, chiar daca esti mai plinuta, si nu una in care celelalte parti ale corpului sa iasa pe dinafara sau din contra, sa fie prea largi). Modelul care ti s-ar potrivi ar putea fi chiar unul mulat pe picior, purtat insa cu o bluza sau un maiou (daca ai brate tonifiate) care sa depaseasca zona soldurilor. Nu uita sa mechezi talia prin intermediul unei curele sau cauta o bluza cu o curea integrata. Ce e bine la aceste piese, e ca le poti purta cu orice incaltaminte vrei, ma rog. nu chiar cu adidasi, alegand intre balerini, pantofi sau sandale cu toc. Parerea mea este ca ar trebui sa optezi pentru ceva mai elegant si ti-as recomanda o pereche de sandale cu toc sau pantofi cu toc, vei parea mai inalta si mai supla. Accesoriile potrivite unei astfel de tinute sunt cele mai voluminoase, in cazul bratarilor si mai lungi, pentru cercei sau coliere. Pot fi colorate sau in acelasi ton, e alegerea ta...
Cat despre cadou` poti opta pentru un set, o bratarica cu cu colier. sau ceva ce isi dorea de mult!
Sper ca te-am ajutat! >big grin

| magda_2539 a răspuns:

Deci... o pereche de blugi stramti jos,cu niste pantofiori cu toc si o bluzitza putin mai larga zic eu ca ar merge bine. daca gasesti ceva sa fie eleganta si putin sofisticata,ar fi super. si avand in vedere ca va fi in jumatatea lunii martie ar putea fi(dc nu?) un tricou mai largutz si la maneci. pentru ca daca o sa dansezi va si si cald. la maxim iti poti lua ceva peste, pana la destinatie. incerca sa abini si o poseta la pantofiorii,iar cateva accesori nu vor strica. iar cadou... nu stiu care va fi bugetul dar zic ca un ceas firmat, un parfum, sau un album de foto personalizat nu va veni rau. si daca pui si ceva foto cu voi in anumite ocazii nu cred ca va uita prea repede cadoul tau. happy sper ca ti-am fost de folos. distractie placuta la majorat. happy