| TraficantaDeNutella a întrebat:

Hey sad Deci sa incep : Cea mai buna prietena a mea ( fosta vreau sa zic ), zicea tot timpul ca fara mine nu o sa se duca nicaieri si altele, dar azi, cand am intrat pe FaceBook, am vazut ca o prietena si-o bagat poze noi si pozele alea erau din oras. Si la comentarii am vazut ca prietena mea cea mai buna o scris,, Poii pozele ies frumoase cand sunt facute de un fotograf foarte bun,,. Si acum, cum m-as putea sa ma comport cu ea? Va rog happy Cu indiferenta?. Mersii pentru timpul acordat

Răspuns Câştigător
| SoulEater44 a răspuns:

Buna! Nu poti sa te astepti ca prietenii sa-ti zica intotdeauna adevarul! Aceasta lectie am invatat-o si eu cu greu dar a meritat. Cel mai bun lucru pe care il poti face este sa incepi sa sa privesti oamenii asa cum sunt, sa-i analizezi si sa-ti dai seama corect de ce sunt in stare ca sa nu te mai ia prin surprindere caracterul lor. Daca este prima data cand blufeaza prietena asta a ta ei bine, eu zic sa o ierti. Insa daca se mai intampla, atunci da, trateaz-o cu indiferenta pentru ca ea doare cel mai tare! Sper ca te-am ajutat! :d

2 răspunsuri:
| adrykiba a răspuns:

Fiecare are dreptul la mai multi prieteni si sincer fara suparare nu este legata de tine.Sau nici tu nu ai voie sa iesi cu alti prieteni?

| AndreeaaD a răspuns:

Puteti fi cele mai bune prietene si fara sa fiti impreuna mereu.O prietenie nu consta in asta.Ce e ea, cainele tau? Vrei sa o tii in lesa si sa o tarasti dupa tine cand ai chef?
Da, sunteti cele mai bune prietene dar asta nu o impiedica sa isi traiasca viata alaturi si de alte persoane iar daca ii esti cu adevarat prietena vei intelege asta.
Probabil te simti tradata, data la o parte, ignorata insa nu e cazul sa dramatizezi.Ai vorbit macar cu ea? Intreab-o de ce nu te-a invitat si pe tine in oras si in functie de raspunsul ei vei stii ce sa faci.Nu te grabi sa tragi concluzii pripite, in plus nu indiferenta este solutia ci comunicarea. Vorbeste deschis cu ea si vezi de ce a procedat asa apoi daca ea chiar o prefera pe acea fata nu ai decat sa o lasi in pace pentru ca nu e demna de tine.
Cam atat am avut de spus.Ai grija!