| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Deci urasca cand e vremea sa imi vina menstruatia. Inainte sa apara incep si nervii sa apara
Ma crizez din orice, nu suport nici daca cineva pune mana pe mine, parca e in plus Sunt si foarte sensibila, si orice mic detaliu care nu imi convine ma face sa ma transform intr-o nebuna. Si prietenul meu incearca de fiecare data sa ma calmeze dar parca mai mult ma enerveaza cand vorbeste atata dar nici cand tace nu imi place
Si la voi se manifesta cu atatia nervi?

4 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Ți-aș răspunde, dar îmi e frica sa nu te enervezi pe mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,eu sunt perfect normala.Nu am nervi in plus.

| Ara997 a răspuns:

Se cheama SPM (si crede-ma PM nu vine de la prim-ministru)
citeste despre.

| Violleta2022 a răspuns:

Totul este legat de autocontrol!
Un om inteligent stie sa se stapaneasca si sa nu se comporte ca un isteric, facand crize din orice nimic.

Nu-i nimic, cand te vor ocolii oamenii, vei intelege la un moment dat in viata, ca istericalele tale ii deranjeaza si ca nu sunt normale.
In fond, toate fetele si femeiele avem ciclu lunar, dar numai cele proaste nu stiu sa-si stapaneasca emotiile si se manifesta coleric.