| VanessaLove04 a întrebat:

Hey! Eram cam acum o saptamana la o prietena si ea a primit cerere de la un necunoscut (un barbat /baiat din Anglia mai exact), si acel barbat a inceput sa ii trimita mesaje in care ii spunea ca e foarte frumoasa si ca vrea sa fie impreuna cu ea (virtual). Prietena mea s-a gandit sa isi bata joc de el si ea mai proasta, a inceput sa spuna "da, doar daca imi trimiti nudes" (cred ca stiti ce e aia). Baiatul a trimis, si apoi prietena mea i-a spus ca va ramane cu el doar daca va șterge conversația lor. Acea persoana a sters o (a trimis screenshoot cu dovada), si apoi prietena mea i-a dat block si raport pe Facebook.

Intrebarea mea este, i se poate intampla ceva prietenei mele? Barbatul/baiatul respectiv o poate reclama politiei? Adica poate avea probleme cu politia sau ceva de genul asta? Ea e o fata mai baietoasa si face tot felul de prostii (cum era asta)

3 răspunsuri:
| Bisbiavatar12 a răspuns:

Nu i se poate intampla nimic rolling on the floor Acele "nudes" puteai fi trimise de pe intenet etc. Si chiar daca el le-a trimis, tot nu pateste nimic.

| GalwayGirl a răspuns:

CE pot sa spun, draga?
Sunt uimita si scarbita de ce pot face fetele in ziua de azi!
IN primul rand nu iti este rusine ca pui o astfel de intrebare?

Cica si-a batut joc de el, singura de care si-a batut ea joc este chiar persoana ei!
Cica e mai baietoasa.....doar e proasta si atat, iti zic eu!

Daca voia sa se amuze pe seama lui(ceea ce nu se face, dar in fine, daca doar asta stie sa faca...) nu-i cerea poze nud!
Si ce a rezolvat daca a vazut pozele alea?
Ea doar a vrut sa-l vada gol, nu sa isi bata joc de el, asa cum ai spus tu.
Si sti ce e si mai interesant?
CA si tu "savurat" pozele alea impreuna cu ea...

Nu draga mea nu va pati nimic, cel putin din partea politiei.Dar odata ce ai spus ca era un barbat necunoscut, nu stiti cine este el cu adevarat sau ce practica in viata de zi cu zi...
Datele alea pe care vi le-a dat pot sa fie in totalitate false!
Pozele sa nu fie cu el, si asa mai departe...
Poate este un traficant de carne vie, un proxenet sau pedofil, multe fete ajung sa fie rapite, dupa asemenea "abordari" pe Facebook!
NU trebuia sa ii accepte cererea de bun inceput. Acum probabil, stie mai multe date despre ea...(pe care le-a oferit chiar ea, de buna voie)
Poate, in acest moment, ea este "prada" acelui barbat!
SE vede ca sunteti mici si proaste(scuza-mi expresia), de ce un barbat din Anglia i-ar fi dat mesaj ei?
Cum a ajuns la contul ei, nu v-ati gandit?(cu siguranta nu aveau prieteni comuni!)El era in cautare de "baietoase".....pe care sa le racoleze!

Chiar sunt foarte curioasa cati ani aveti voi doua, si cati ani v-a spus respectivu' ca are.

SE vede ca nu prea ganditi inainte sa intrebati sau sa faceti ceva!
DRaga mea, el nu arece sa reclame la politie.CE sa reclame ca a purtat o "discutie" cu o minora pe un site de socializare? Plus ca i-a mai si dat poze nud!

Sincer, ajuns sa-mi fie mila de voi fetitelor!
Voi chiar credeti ca el a sters conversatia aia? Un simplu screenshot nu dovedeste nimic! NU ganditi c are screensho-uri cu toata conversatia?
Si ca o poate santaja cu acest lucru?

Dar ce sa mai spun?
Am ramas fara cuvinte!

Un sfat sincer, lasati Facebook-ul, si invatati ca peste putin timp incepe scoala!

| GalwayGirl a răspuns:

Multumesc mult pentru aceste"complimete"!
Poate sa o santajeze cu faptul ca i-a cerut poze nud cu el!
VAd ca este cam greu sa intelegi anumite lucruri!