| Silviaemma a întrebat:

Hey. Eu ai cu un baiat ( colegi de clasa) ne-am plăcut din grădinița. Acum recent m-a cerut sa fiu iubita lui. Relatia a tinut... cred că 3 săptămâni si dupa aia s-a despartit de mine deoarece aflase lrea multa lume si făcea mişto de el. Ne certasem rău. Dar ne-am impacat. Eu il plac dar nu stiu daca el mai simte ceva pentru mine. Ar trebui să il intreb? Daca incepe sa râdă de mine? Suntem preadoleşcenți.
Fundă

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un adolescent imatur ce nu-și poate asuma responsabilitatea unei relați, care renunță la primul obstacol pus de oamenii care îl înconjoară. Acordă atenție și importantă oamenilor trecători din viața lui. Ar trebui să înconjoare de oameni pe care îi apreciază și prețuiește (sentimentele find reciproce). Să facă ce simte, prioritar să fie el și oamenii care îl pot ajuta pozitiv și constructiv. Pare imatur, pune preț pe imagine de parcă a făcut ceva remarcabil ce nu se va uita nici după 100 de ani. Aveți o relație adolescentină, pe parcurs experiența și suferința vă vor maturiza. Fă ce simți.

| Silviaemma explică (pentru anonim_4396):

Si dacă imi dă cu seen ce pot face?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silviaemma):

Înseamnă că nu prezinți cu adevărat interes pentru el (sau este indiferent pentru ați stârni interesul pentru el). Nu faci nimic. Ori simte ceva pentru tine ori nu. Nu-ți impune un anumit tip de comportament corespunzător cerințelor și nevoilor lui. Fă ce simți.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, lasa-l, de ce ai vrea sa fii cu cineva caruia ii e si rusine cu tine si se desparte pentru niste glume?

| MedionTcO a răspuns:

Baiatul este rusinos si imatur. Consider ca ar fi bine sa mai astepti putin pentru o relatie decenta. happy