| andreeadeiiia a întrebat:

Hey. exista vreo sansa ca ce visezi sa se intample? thinking

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Exista acele vise premonitorii pe care stiinta nu le poate investiga /exlica cu mijloacele specifice ei fapt pentru care le plaseaza in afara normalului (paranormale). Intr-o viata de om sunt sanse ca ceea ce visezi sa se si intampe --- mie, spre exemplu, mi s-a intamplat.

| deutSa a răspuns:

Daca ceea ce visezi, face parte din sfera reala si a lucrurilor simple.Da sunt sanse, dar fara sa te straduiesti nici un vis nu se indeplineste. [ asta daca te gandesti la idealuri]

Daca e vorba de visele [ din somn ] depinde de vis, poate visezi acel lucru din cauza ca ti-l doresti prea mult sau te gandesti prea mult la acel lucru. Sunt sanse sa se intample ceva asemanator, sau depinde...fiecare vis are intelesul lui, de exemplu daca visezi ca plangi a 2a zi esti fericit/a...happy

| dan_1805 a răspuns:

Da se cheama premonitii
uneori poti visa si ce o sa se intample in 2-3 sau mai multi ani

| FitzeDeStrada a răspuns:

Da,in unelecazuri da, de exemplu mama a visat odata un castron mare mare cu bani marunt de cate 5 bani si 1 ban.si a doua zi a murit o femeie din sat.sau Nu.eu am visat ca mi-am gasit cercelul de 3 ori.Dar tot nu l-am gasit, tot felul de cazuri.