| Narcysa a întrebat:

Hey fetelor! Fundita cui se pricepe! Unghiile mele au o forma care nu ma avantajeaza deloc.Sunt dreptunghiulare sau... nu imi dau seama sigur, poate ovale.Deci vreau sa le tai drept, stiti voi, cu colturi.Cum sa fac asta? Si cum sa le pastrez sa fie din ce in ce mai frumoase? Scuze de catrgorie.

2 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Cel mai sigur ar fi sa mergi la un salona sau ceva si sa iti faci acolo manichiura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui in primul rand sa le lasi putin sa creasca ca sa-ti poti face forma. Apoi taie drept dar drept sa fie si dupa aceea iti tai colturile, stii tu, nu e asa de greu.Si apoi ar fi si mai bine sa le faci cu pila ca forma sa fie si mai bine definita. Sper ca ti-am fost de ajutor.