| anonim_4396 a întrebat:

HEy! Fostul meu prieten are alta prietena...si a pus la avatar pe mess o poza cu el si ea (pozele erau imbinate, deci nu erau intr-o singura poza amandoi) iar el avea la status ``te ubesc`` crying angry
Ea este o fata neserioasa iar el este genu` baiatului mai ``cuminte`` si imi pare rau ca ea poate isi bate joc de el iar eu il iubesc cu adevarat. ORicum, si el tine la mine, asta stiu sigur, poate inca ma iubeste.
Ce credeti ca ar trebui sa fac?big grin
p. S: nu vreau sa creada ca sunt geloasa!hee hee >:"

Răspuns Câştigător
| NoNameMe13 a răspuns:

Pfff...Si eu am trecut prin ce ai trecut si tu! Ai doua variante:

1) Sa vorbesti cu el fata in fata si sa ii zici ca inca tii mult la el si ca vrei sa va impacati, dar sa nu afle actuala lui prietena ca tu nu vrei sa te bagi intre ei. Daca, din pacate, va spune ca nu mai vrea roaga-l sa uite ce i-ai spus. Din moment ce are la status "Te iubesc" poate chiar tine la ea...

2)Sa te resemnezi cu ideea ca l-ai pierdut si sa incerci sa nu te mai gandesti la el din moment ce e cu ea. Nu ii da ignore, ci doar sterge-l din lista de la mess ca sa nu iti mai faci rau vazandu-i statusurile si avatarele. Chriar daca fata aia e neserioasa nu ai cum sa ii deschizi ochii.
Multa bafta! :* Funda?

5 răspunsuri:
| alissu a răspuns:

Poarta o discutie cu el. poti incepe prin al intreba ce mai face etc.lucruri banale. Dupa ai putea sa ii spui ca inca te mai gandesti la el, iar el iti va raspunde ( daca tine la tine ) ca si el...lucrurile acestea se simt! Fi tu insati si vorbestei din inima!

| didi_4018 a răspuns:

Pai sfatul meu e sa nu il bagi pprea mult in seama...prefate ca nu te intereseaza. prefate ca ai trecut peste EL o sa se intoarca la tine(iti spun asta din proprie experienta)

| byby54 a răspuns:

Eu iti spun un singur lucru vorbeste cu el sune-i tot ce simti pentru ca atunci si el cred ca iti va spune ce simte si se va desparti de fata cu care este el acum.

| Mirela_7378 a răspuns:

Mai inteleg ca ti la el dar degeaba nu prea ai ce sa-i faci. oricat i-ai spune tu el va crede ca esti geloasa nu vei putea sa-i bagi in cap ca e neserioasa si ca nu e pentru el. daca el a ales`o asteapta ca daca e asa neserioasa cum zici tu va vedea cu timpul si se va intoarce la tine.

| Djonny a răspuns:

SA te duci la el sh sa i arati ce simti cu adevarat p telwinking