| Ionut46523 a întrebat:

Hey fratilor..cati bani imi recamdati sa iau la prima intalnire?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Depinde unde doriți să mergeți la prima întâlnire.
Dacă mergeți la o cafenea și vreți doar să beți ceva, îți ajung 50 de lei.
Dacă mergeți la un film, îți trebuie cam 100 de lei (biletele și ceva de mâncare sau de băut).
Dacă mergeți într-un club, tot așa, depinde de club, îți trebuie peste 100 de lei.
Dacă mergeți să luați masa undeva, într-un loc mai elegant, să ai peste 150 de lei.

Toate cele bune!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde sa stim noi ce faci tu la intalnire?

| Edisor27 a răspuns (pentru suntserios):

Adevarat

| Edisor27 a răspuns (pentru suntserios):

Depinde omule de cat de sofisticata mancarea...Ie-ti la tine vreo 300 lei.

| Ionut46523 explică (pentru Edisor27):

Fratilor ..am uitat sa mentionez ca sunt la prima intalnire .....si plus am 15 ani..ma gandeam la o cofetarie/cinema...

| Edisor27 a răspuns (pentru Ionut46523):

La o cofetarie trebuie 100 lei

| OldSoul a răspuns:

Depinde ce ai vrea sa faci la prima intalnire.
Acum ca idee, cam 100 de lei ar trebui sa-ti fie de ajuns, daca te intinzi prea mult cu cheltuielile, s-ar putea sa fie atrasa mai mult de banii tai.
Dar oricum in caz de ceva, e mai bine sa ai mai multi bani la tine, ca deh, sa fie acolo, ca nu se stie niciodata.

| ywar a răspuns:

Ia-te pe tine si ceea ce esti. Ma indoiesc insa ca esti ceva... Pui niste intrebari de copil de 5 ani [ca sa nu spun altfel] si crezi ca avand o anumita suma vei acoperi momentele in care o vei privi cu ochi blanzi si umezi si ii vei spune senin: "ce faci?"

| FaraNume1245 a răspuns:

Mai bine ia mai multi si sa-ti ramana decat sa nu-ti ajunga. Oricum, nu trebuie sa platesti tu tot, asa cum se crede.

| GreenVoid a răspuns:

Fara numar.

| Claudiu1905 a răspuns:

Toti