| Escov_Nicoleta_1997 a întrebat:

Hey,hey! Am o intrebare pentru cine a trecut prin asta, si anume pentru cei ce au avut parte de iubire la departare.Sunt impreuna cu iubitul meu de 8 luni, in septembrie facem 9, si problema e ca in octombrie pleaca.Eu nu pot sa merg cu el, trebuie sa raman sa termin liceul.Si exista posibilitatea ca o sa ma poata lua de aici numai peste un an si 8 luni.Eu nu stiu cum o sa putem pastra relatia,ma tem sa ne despartim,si cred ca el tot,pentru ca ne iubim foarte tare, dar nici nu am idee cum sa rezistam departarii, atita timp.Rog cei care au avut asa problema si stiu cum sa trec peste asta, adica sa nu-mi treaca sentimentele nici mie, nici lui si sa pastram relatia pe perioada asta.happy

3 răspunsuri:
| IuliiMD a răspuns:

Pai depinde unde pleaca? Si exista multe posibilitati..adica daca inca e in ro puteti vorbi la telefon sau videochat daca chiar va iubiti puteti mentine relatia.Bafta!

| KatyBell a răspuns:

Știu cum te simți. Prietenul meu a plecat in Anglia acum 3 luni si se intoarce abia peste o luna si va sta doar o saptamana. Nu pot pleca cu el decat cand termin clasa a12a. Adica mai am de studiat an acesta. Pana acum am tonut legatura prin telefon, pe facebook, messenger sau alte site-uri de socializare ( ceea ce iti recomand si tie). Cand sunt trista si mi se face dor de el ies cu prietenii pentru a ma distra si a uita de lucrurile triste happy. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Escov_Nicoleta_1997 explică (pentru KatyBell):

Noi tot timpul asta, adica 1 si 8 luni nu o sa ne vedem decit prin skype