| Zooeyy a întrebat:

Hey...Imi spuneti niste povesti de dragoste tristee.Cea mai buna poveste de dragoste tristaa va avea funda puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| secrets a răspuns:

Pai ar fi Tristan si Isolda din punctul meu de vedere o poveste trista de dragoste sau mai poti incerca si Ciuleandra de Rebreanu dar nu e neaparat dragostea in prim plan.Mai incearca de asemenea in legendele lumii de Al.Mitru.Numai bine si sper ca merit funda.

3 răspunsuri:
| IubesteEa a răspuns:

O fata si un baiat au avut o conversatie pe mess fata:ma iubesti? el:ca prietena ea:ma placi? el:nu stiu a doua zi a ramas sa se intalneasca in curtea scolii desi fata nu a venit, baiatul ingrijorat s-a dus la ea acasa bate in usa el:de ce nu ai venit la locul nostru de intalnire? ea:nu vroiam sa vin deoarece nu merita sa vin la cineva care nu ma iubeste si ii tranti usa in nas.A-2a zi baiatul sa decis sa ii spuna fetei ceea ce simte pentru ea desi cand a vrut sa se duca sa ii spuna a vazut-o sarutand alt baiat a intrat seara el pe mess intreband-o pe ea :de ce te ai sarutat cu ala? ea:dar ce as fi vrut sa fac nu pot sa iubesc un baiat care nu ma iubeste el:bine nu te iubesc si a iesit. Dupa o saptamana fata nu a mai auzit de el incercand sa dea de el s-a dus acasa la dansul bate in usa ii deschide o femeie este acasa? femeia:nu s-a mutat fata dadand o fuga pana acasa intra pe mess si ii trimite mesaj de ce nu mi-ai spus ca te ai mutat eram cei mai buni prieteni ne spuneam totul.A-2a zi fata ajunge la scoala unde colegele o intreaba ai auzit? ea:nu ce s-a intamplat? ele:avionul in care era baiatul ala s-a pabusit fata a inceput sa planga si s-a pabusit la pamant ajunge acasa si vede un mesaj de la el:te am iubit dintotdeauna si nu voi lasa pe nimeni sa te raneasca te iubesc si ea i-a zis te iubesc povestea asta este cand iubesti sa nu uiti sa ii spui persoanei iubite inainte sa fie prea Tarziu!cryingam plans la povestea asta funda!

| CheckInTheMirror a răspuns (pentru IubesteEa):

E o poveste reala sau doar inventata? E trista rau.

| IubesteEa a răspuns:

Reala