| EuPaulA a întrebat:

Hey looomekiss! Am si eu o intrebare in legatura cu TPU.Ca sa-ti creasca RANK-ul(adica sa-ti scada)ai nevoie si de prieteni multi sau numai de moooolte funda?

2 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună! Ca să îţi scadă rank-ul trebuie să ai multe punccte.Nu contintează modul în care le obţii. E adevărat că cele mai multe puncte le obţii din fundiţe, dar poţi avea rank-ul mic şi cu puţine fundiţe. Răspunsurile valorează 50 de puncte, dar vei primi puncte în plus dacă răspunsul tău este printre primele 5. Un vot de folositor/amuzant/inteligent valorează 1 punct.
O oarecare concluzie: Începe să dai cât mai multe răspunsuri(cât mai utile) şi vei avea astfel şi mai multe cereri de prietenie care valorează fiecare câte 0, 5 puncte(deoarece trebuie să îţi vizualizeze profilul, lucru pentru care primeşti puncte) şi practic...vei avea un rank mai mic. happy Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nevoie nici de prieteni multi, nici de multe raspunsuri castigatoare(fundite). Pentru a urca in clasament, trebuie sa acumulezi cat mai multe puncte.Acestea le obtii din raspunsuri,in special,nu neaparat castigatoare(bineinteles,un raspuns castigator aduce mai multe puncte la total), dar si din voturile date(0, 5 puncte/vot), din voturile de inteligent si folositor primite(1 punct/vot) si din vizualizarile profilului tau(0.05 puncte pentru fiecare vizulizare).In concluzie, cea mai mare contributie o au raspunsurile date.Prietenii nu au nici-o legatura cu punctajul.