| Shriti a întrebat:

Hey lume!
Am o prietena care implineste 12 ani si ea mereu mi se plange ca fetele din clasa ei sunt mai dezvoltate adica au sani (ma rog, proportional cu varsta) si celelalte pe cand ea nu a "primit" nimic.
Poate parea banal, dar fata aia abia se mai poate stapani cand se compara cu prietenele, colegele ei.
M.a rugat sa o ajut, sa ii dau un vre.un sfat dar ce pot eu sa fac, sunt tot asa de neputincioasa ca si ea in privinta asta.
Poate unii dintre voi stiu vre.un mod sa o cnving sa nu se mai ganeasca la asta, e obsedata, ma sperie uneori!

Răspuns Câştigător
| KMaddieK a răspuns:

Pai nu prea are cum sa fie atat de dezvoltata la 11-12 ani. Generatia asta a luat-o razna, unele isi incep viata sexuala la varste foarte fragede, asta determina de cele mai multe ori, dezvoltarea rapida. Dar pana la 18 ani mai are, sa mai astepte, e in crestere.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sexul creste totul si prostia mai ales

| corbulalbrosu a răspuns:

O obsesie nu va putea fi niciodata inlaturata printr-o explicatie logica. Explica-i ca sunt milioane de femei practic "fara sani" si in ciuda acestui "handicap" reusesc sa aiba o viata de familie normala. Daca nu va fi multumita cu aceasta explicatie, intelege ca oricum ai proceda cu ea nu vei reusi sa-i inlaturi/vindeci obsesia.

| Doub a răspuns:

Are doar 12 ani.straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E încă mică, are timp să se dezvolte. ce grăbiți mai sunteți.

| Shriti explică:

Sunt perfect de acord cu tine, MaddiexD, uneori ti.e teama sa mai constientizezi ca traiesti in asa o lume de asa copii :\

| starall a răspuns:

Este mica, inceraca sa ii explici ca este mica si ca are timp sa se dezvolte.

| ionutzandrey a răspuns:

Zi sa mai astepte ceva timp si sa isi faca un prieten happy o sa se rezolve de la sine