| TheFucker a întrebat:

Hey.
Ma puteti ajuta?
Adica, vreau si eu sa ma dezvolt putin mai repede. Fara chestii de genul"Lasa timpul sa-si faca treaba" am 12 ani,si fetele de la mine din clasa ma iau peste picior ca sunt un schelet,ca nu am piept,ca baieti nu se uita dupa mine, ca ele au iubiti si ca au avut parte de primul sarut iar eu :\.
Serios, ma simt foarte prost.Va rog sa ma ajutati.Fara misto va rog frumos. Legat de asta un baiat din clasa a 8-a imi spune in batjocura "bunaciune" si nu mai pot suporta, si nu il zic la diriga ca pana la urma sunt pe clasa a 6a bu la gradinita.Va rog raspuns rapid puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Miruna04 a răspuns:

Poti face sport foarte mult. Ma refer la Voley sau Basket, sau ambelewinking Incearca-le si vezi daca iti plac. Este frumos sa te dezvolti armonios, iar aceste sporturi nu numai ca te vor ajuta sa cresti mai repede, dar vei avea si o figura atletica de invidiat. Dar totusi, nu trebuie sa bagi in seama colegele tale rautacioase. Cu siguranta vei mai creste oricum, iar ca fata nu e bine sa fi nici o paluga inalta laughing Si ca sa le arati de cine se iau, fa-te remarcata prin altcevawinking Succes!

| BiancaGeorgiana a răspuns:

Da, cum a spus si Miruna, poti incerca sa practici un spot. Eu iti recomand natatia. In legatura cu dezvoltarea... unele fete se dezvolta mai repede, altele mai greu. Nu ii mai baga in seama pe cei care te jignesc sau poreclesc. Exact asa am patit eu in clasele 5-8 pentru ca eram mult mai inalta fata de ceilalti dar incercam sa nu ii bag in seama. Deci fruntea sus si incearca sa faci sa nu iti mai pese da parerile rautaciosilor.:*

| ryuu a răspuns:

ATENTIE. Ai postat la o categorie gresita ("Benzi desenate").
Iar acum sa spun si ceva in legatura cu problema ta.
Din ceea ce spui tu, tind sa cred ca sunt "adevarati" prieteni(colegi) si se vede cat de "mult" tin la tine.

Iar la "problema" cealalta. Parerea mea este ca, din moment ce esti sanatoasa si iti accepti corpul asa cum este, nu ar trebui sa-ti faci probleme.
Si aici se incadreaza destul de bine si ceea ce ai spus tu, citez: "Lasa timpul sa-si faca treaba" (inchei citatul)

Iar cateva sfaturi mai generale ar fi:
- sa ai o nutritie mai sanatoasa
fara shaorma si tot felul de chestii de la fastfood; si mai mult mancare gatita.

- sa ai o viata mai activa. Adica sa faci miscare. Chiar iti recomand sa practici un sport de exemplu: volei sau o arta martiala exemplu: Aikido, Qigong.

P.S. Ceea ce am spus, nu a fost la misto sau sa te iau peste picior.
P.P.S. Ai mare grija cum iti alegi prietenii.
Toate cele bune in continuare!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O doamne, si ce daca esti fara piept si slaba?laughingdecat sa fii grasa si cu un piept cat casa mai bine asaoh go on! daca esti tu insatii va fi mai bine, si pana cresti vei avea piept ca doar nu iti cresc din secunda in secunda

| Moniix0 a răspuns:

Uite tu ar trebui să fi foarte mândră de greutatea ta. Din câte am înţeles îţi zic ' schelet '. Gândeşte - te bine : Câte fete din şcoala ta, din lume nu se străduiesc să arate ca tine. Eşti clasa a 6a love struck. Adică ce vrei? :-s. Când vei ajunge la liceeu asta e bine văzut love struck Te păstrezi love struck.
Şi problema cealaltă nu îţi bate capul love struck.