| DDN a întrebat:

Hey! ma puteti ajuta cu un sfat? am o relatie la distanta cu un baiat. eu sunt din Bucuresti, iar el din Hunedoara. Ma gandeam sa ii fac o vizita in weekend. Ar fi venit el dar e prea ocupat cu locul de munca si cu mama lui care e bolnava. Urmeaza sa se mute in vara in Bucuresti. prietena mea cea mai buna a spus ca ma injosesc prea mult daca ii fac aceasta vizita. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Cum sa te injosesti? Nuuu...din contra, o sa ii faci o surpriza si baietii apreciaza astfel de gesturi, apoi se va simti mai liber sa te surprinda si el cumva.O sa ii arati ca esti alaturi de el si ca il intelegi.

| DDN explică (pentru Bondarel99):

Multumesc frumos. Mi-ai fost de mare ajutor

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca el este ocupat prea mult cu munca si mama lui, drumul il faci degeaba, ca el tot ocupat va fi si tu vei pleca frustrata ca nu sta cu tine.
Sfatul meu este sa stai pe fund acasa si sa va intalniti cand este el liber, indiferent ca-i la tine sau la el, dar sa nu o aiba pe maica-sa bolnava si sa nu aiba treaba si la munca!

| DDN explică (pentru Violleta2022):

Este ocupat in sensul ca nu poate face o calatorie in afara Hunedoarei. Am stabilit ca pana isi rezolva problemele sa merg eu la el o zi din weekend pentru ca sunt si eu cu facultatea iar el cu serviciul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DDN):

Imagineaza-ti ca te duci acolo si el vrea sa mearga la maica-sa ca-i bolnava si renunta de dragul tau. ce se intampla cu "viitoarea soacra?" ca el sta cu tine, nu mai merge la ea... ti-ai facut un dusman pe veci din ea si crede-ma ca nu vrei asta, mai ales daca tii la el si vreti s ava casatoriti.

| minrest a răspuns:

Fa-i o surpriza, cauta sa ajungi sambata dimineata pe la noua, zece, cam asa. Bate direct la usa, fara sa anunti, garantat o sa fie distractie.