| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Ma simt groazic...Sambata trecuta am participat la olimpiada si am luat o nota ffff mica pentru ca nu am stiut subiectul II.Profu de isto mi-a spus ca dam doar din anumite lectii nu si din alea care imi trebuiau.Si acum ma simt prost.Stiu ca nu e numai vina mea dar nu stiu ce sa mai fac.Ma tot gandesc int-una ca puteam sa rezolv, ca erau doar doua lectii, cum de nu mi-a spus si de ele.Credeam ca o sa-mi treaca regretele astea si imi pasa atat de mult...
Cum pot sa fac sa uit? Toate zilele am incercat sa nu ma mai gandesc si nu reusesc. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Și eu am participat. Gândește-te că nu e vina ta, că sigur puteai face față dacă știai despre ce era vorba. Din moment ce nu știai, nu e vina ta. Până la urmă e doar olimpiada de istorie. Nu e mare lucru. Relax.
Baftă

| fluturas a răspuns:

Sa te gandesti ca-i vina profesorului, daca tu te-ai chinuit sa inveti ce ti-a spus el si ati dat din alte lectii nu-i vina tawinking si altceva in afara de experienta nu castigi din olimpiade laughing
si eu am fost sambata la biologie la faza judeteana si erau multe chestii decare nu am auzit si m-am chinuit sa invat tot ce mi-a dat profa printre care majoritatea lucrurilor le-am invatat degeaba ca nu am avut nimic despre ele, si eu m-am simtit un pic dezamagita da mi-am dat seama ca nu are rost happy

| Candice a răspuns:

Stiu. E greu. Incearca sa uiti. Mereu oricine da peste dificultati in viata. Nu poti fi perfecta. Viata are suisuri si coborasuri. Si din cate povestesti, ti-a pasat mult de olimpiada. Data viitoare o sa inveti totul si te vei descurca mai bine. Ai avut ambitia sa incerci. Participa si la alte olimpiade, concursuri, implica-te in activitati. Daca primesti o lovitura grea, ea trebuie sa te ambitioneze sa reusesti
Succes happy

| blackcherry_2770 a răspuns:

Hei gandeste pozitiv ce ar fi daca am face toti un capat de tara din asta? e exact cum ai spus tu nu a fost vina ta tu ai invatat lectiile care ti-a spus profu tau sa le inveti. nu fii dezamagita concursurile si olimpiadele sunt pentru a ne obisnui sa trecem de aceea frica pe care o avem in fata examenelor. iar in privinta chestiei cu uitatul incearca sa te concentrezi pe altceva cum ar fi muzica sau stai pe anumite site-uri, editeaza imagini, vizioneaza cateva comedii, descarcati diferite jocuri, scrie ficuri sau povesti de obicei prin scris te descarci poate una din aceste propuneri te va ajutabig grin. si inca ceva crede in tine si in proprile tale puteri:X

| jacob a răspuns:

Ce subiecte au fost? Am fost si eu, nu am luat nota pentru nationala, dar am luat printre primele nota din judet.
Cat despre tine, stai tu linistit, nu se termina lumea. Si maine e o zi, o nuoa sansa, si la anul e o olimpiada. Zambeste, mai poate fi mai rau.

| anonim96 a răspuns:

Buna! Sh eu sambata trecuta am fost la olimpiada la istorie sh din pacate si eu am luat o nota mica am fost singura care a facut primul subiect foarte bine dar la subiectul al II-lea am dat-o in bara a fost un eseu de aproximativ 3-4 pagini dar eu am facut o pagsad.Azi la ora de istorie profa ne-a certat f rau sh sunt in aceeasi situatie ca sh uh mi-a fost rusine stiu ca pot mai mult invatasem dar pur si simplu cand am ajuns acolo m-am pierdul sh asta nu este f bine.Acum incerc sa uit toata povestea asta dar mi-a fost invatare de minte si am luat-o ca pe o experienta mai ales ca st in clasa a VIII-a sh anul asta dau examen!